| |

XIV odsłona akcji Rowerem bezpiecznie

fot. D. Górna

W czwartek, 18 maja w Klubie Relax odbyła się już czternasta odsłona akcji – Rowerem bezpiecznie. Tradycyjnie do udziału w lekcji o bezpieczeństwie na drodze zostali zaproszeni uczniowie klas trzecich szkół podstawowych.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Ta akcja ma już swoją historię. Co roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie zaprasza dzieci do udziału w lekcji dotyczącej bezpiecznego poruszania się rowerem.

Zajęcia są skierowane do dzieci z klas III szkół podstawowych, które zaczynają edukację komunikacyjną. Mają one na celu uświadomienie małym rowerzystom, jak bezpiecznie poruszać się jednośladem. Chodzi też o to, aby zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem atrakcji turystycznych

wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Organizatorami akcji są: Klub Relax, KPP w Śremie, Rada Programu Bezpieczne Miasto w Śremie, Wojewódzki Ośrodek Ruchy Drogowego w Poznaniu, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, firma Jazet, Green Bike Mega Store oraz Zespół Szkół Technicznych w Śremie.

fot. D. Górna

O podstawowych przepisach ruchu drogowego opowiedziała podinsp. Ewa Kasińska. Z kolei elementy podstawowego wyposażenia roweru przedstawił Dariusz Petroczko z firmy Green Bike. Pokazał także, jak prawidłowo zabezpieczyć rower, serwisować i przedstawił nowinki techniczne.

W czwartkowy poranek uczniowie mieli również okazję wziąć udział w pokazowej lekcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą zaprezentowali niezwykle zaangażowani w niesienie pomocy uczniowie ZST – Jakub Szulc i Jakub Banaszak.

Na koniec spotkania na dzieci czekała niespodzianka. Z dziećmi spotkał się Pyrek. Było też wspólne śpiewanie piosenek. Każdy uczeń otrzymał odblaski i rowerowe gadżety.

Zostaw komentarz