|

Teleopieka dla ksiąskiego seniora

Teleopieka dla ksiąskiego seniora
fot. portalsamorządowy.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina Książ Wlkp. wraz z ksiąskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przystąpiła do programu teleopieki dla seniorów pod nazwą „Wielkopolski System Opieki Seniora na lata 2023 – 2024″.


Berdychowski Wv

Głównym celem w/w programu jest wsparcie gmin województwa wielkopolskiego w rozwijaniu nowych form pomocy osobom starszym w oparciu o nowoczesne technologie. Program realizowany jest przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, a jego maksymalny czas trwania wynosi 20 miesięcy.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W projekcie weźmie udział 25 osób powyżej 60. roku życia zamieszkujących na terenie gminy Książ Wlkp., które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie podczas prowadzonego w styczniu rozeznania potrzeb.

Każdy uczestnik otrzyma opaskę monitorującą, zawierającą liczne funkcje, w tym:

  • system przywoławczy SOS,
  • zdalny monitoring parametrów życiowych,
  • nadzór ratowników medycznych 24/7,
  • lokalizację GPS poza domem.

Usługa teleopieki prowadzona jest przez telecentrum, które obsługują wykwalifikowani ratownicy medyczni. W praktyce usługa ta oznacza możliwość całodobowego przekazywania informacji o potrzebie udzielenia pomocy czy wezwania wsparcia w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa, dzięki posiadanej przez seniora opasce monitorującej.

Koordynatorem programu w gminie Książ Wlkp. jest Benigna Neumann, starszy specjalista pracy socjalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. (kontakt telefoniczny: 61 2822700 wewnętrzny 40), a szczegółowe informacje na temat teleopieki znajdują się na stronie internetowej ksiąskiego OPS-u.

Zostaw komentarz