Biletomat już działa

W Zaniemyślu postawiono pierwszy na terenie gminy biletomat / fot. UG w Zaniemyślu

Zaniemyśl jest kolejną po Bninie miejscowością w aglomeracji poznańskiej, która doczekała się biletomatu.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W Zaniemyślu pojawił się pierwszy biletomat ZTM w miejscowości. Urządzenie zostało zamontowane na budynku „Bombonierki” od strony targowiska. W biletomacie można kupić bilety uprawniające do przejazdu tramwajami oraz autobusami obsługiwanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

W gminie Zaniemyśl nie ma tramwajów, ale po terenie Zaniemyśla poruszają się autobusy dwóch linii ZTM: 560 oraz 561, które pokonują trasę do Poznania. Teraz można wygodnie zakupić bilet w urządzeniu i cieszyć się podróżą.

Co istotne, zakupy w biletomacie odbywają się jedynie za pośrednictwem karty lub urządzenia z płatnościami zbliżeniowymi (smartwatch, smartfon itp.). Biletomat nie przyjmuje gotówki, więc w tradycyjny sposób nie jest możliwe wykupienie biletu.

Posiadacze kart PEKA również w urządzeniu będą mogli zasilić jej stan. Sądząc po opiniach mieszkańców gminy Zaniemyśl, postawienie przez ZTM biletomatu jest jednym z lepszych rozwiązań ułatwiających komunikację zbiorową na terenie gminy oraz poza nią w ramach aglomeracji poznańskiej.

Zostaw komentarz