||

Złodzieje grasują w Lucinach

Elektrosmieci Kgw Luciny
fot. KGW Lucinianki

Granda! Złodzieje okradli Koło Gospodyń Wiejskich w Lucinach. Taką wiadomość przekazały same „Lucinianki”, które ostrzegają mieszkańców wsi. Sprawa trafiła na policję. Złodzieje tak łatwo się nie wywiną.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Panie z KGW w Lucinach w mediach społecznościowych poinformowały o kradzieży elektrośmieci. – Niestety w dniu dzisiejszym miała miejsce kradzież naszych elektrośmieci. Na szczęście złodziei, którzy bez oporów podjechali busem i zaczęli ładować nasze sprzęty, zauważyła sąsiadka, która zareagowała, ale niestety to, co mieli zapakowane… odjechało – piszą z żalem.

Co ważne, udało się zapisać numery tablic rejestracyjnych busa, którym odjechali złodzieje. Sprawa trafiła na policję.Przypomnijmy, że w dniach od 6 do 12 maja KGW Lucinianki prowadzi zbiórkę elektrośmieci. Miejscem zbiórki jest plac za przystankiem autobusowym, koło świetlicy wiejskiej. I to właśnie z tego miejsca sprzęt ukradli złodzieje z busa.

– Będziemy starali się na bieżąco zabezpieczać otrzymany sprzęt do czasu odbioru – zapewnia Weronika Maćkowiak, prezes KGW Lucinianki i jednocześnie apeluje o uważność i reagowanie na to, gdy coś się dzieje w okolicy. Pozostały sprzęt został zabezpieczony przez Emila Majsnera i sołtysa Zbigniewa Maćkowiaka.

– W ostatnim czasie jest to już kolejna informacja o kradzieżach w naszej miejscowości. Różne osoby jeżdżą po działkach i po prostu na nie wchodzą, kradnąc co wpadnie w oko. Musimy takie sprawy jak najszybciej zgłaszać na policję i reagować, gdy coś takiego ma miejsce – podkreśla W. Maćkowiak.

Zostaw komentarz