|

Strzelali o Puchar Burmistrza

Dolsk. Strzelali O Puchar Burmistrza 1
fot. Bractwo Kurkowe Dolsk

Otwarty drużynowy turniej strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk to wydarzenie, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez z okazji 3 maja. W zmaganiach mógł wziąć udział każdy – także osoby niebędące członkami dolskiego Bractwa Kurkowego.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Dolsku rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele farnym pw. Św. Michała Archanioła w Dolsku, z udziałem pocztów sztandarowych.

Po nabożeństwie członkowie dolskiego Bractwa Kurkowego, jak również zainteresowani udziałem w otwartym turnieju strzeleckim, udali się na miejscową strzelnicę.Otwarty turniej strzelecki do doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas wolny, integrując się z lokalną społecznością.

Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. O zwycięstwie decydowała łączna liczba punktów zdobytych przez trzyosobową drużynę.

W kategorii kobiet miejsce pierwsze zajęły „Sikorskie” w składzie: Barbara Sikorska, Kinga Sikorska, Marlena Sikorska. Na pozycji uplasowała się drużyna ZSP Masłowo: Alicja Janiszewska, Małgorzata Gronek oraz Natalia Tomaszewska, natomiast na miejscu trzecim znalazła się reprezentacja Przedszkola Stokrotki Dolsk: Ewa Stężycka, Monika Chwastyniak oraz Tomasz Gmerek.
W kategorii mężczyzn prym wiedli członkowie dolskiej organizacji strzeleckiej. Na miejscu pierwszym znalazła się drużyna Bractwo Kurkowe Dolsk I: Stanisław Tomczak, Lech Hercog oraz Renard Lipiński. Miejsce drugie zajęła drużyna Bractwo Kurkowe Dolsk II: Stefan Szymczak, Jan Ciszewicz, Wiesław Garstka, a na pozycji trzeciej uplasowała się „Rodzina”, czyli: Marek Sikorski, Adam Łopusiewicz oraz Maciej Stróżyński.

Członkowie bractwa wzięli ponadto udział w strzelaniu bezpośrednim o Tarczę Konstytucji 3 Maja. Najlepszy wynik w tej konkurencji uzyskał Stanisław Tomczak, zajmując miejsce pierwsze. Drugi był Radosław Szwałek, a trzeci Maciej Stróżyński.

Tytułowe puchary wręczyła burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska.
Głównym organizatorem imprezy było Bractwo Kurkowe w Dolsku.

Zostaw komentarz