|||

Uczcili Święto Pracy

Uczcili Święto Pracy
fot. J. Zalewski/Członkowie władz Nowej Lewicy złożyli wiązanki kwiatów na grobach i w miejscach pamięci poświęconych zmarłym działaczom lewicy
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Członkowie władz Nowej Lewicy w powiecie śremskim z okazji Święta Pracy złożyli wiązanki kwiatów na grobach i w miejscach pamięci poświęconych zmarłym działaczom lewicy.


Berdychowski Wv

Tegoroczne obchody Święta Pracy przypadającego tradycyjnie w dniu 1 maja nie odbiegały od tych z lat poprzednich. Działacze Nowej Lewicy złożyli wiązanki kwiatów na grobach zmarłych działaczy lewicowych. W Dolsku na grobie Danuty Czyżak na cmentarzu parafialnym, w Śremie na cmentarzu komunalnym na grobach Jana Bortnowskiego i Stanisława Walkowiaka.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jak co roku kwiaty złożono także pod tablicą Stanisława Chudoby, przedwojennego działacza lewicowego, członka PPS aktywnie walczącego o prawa pracownicze robotników. Postać St. Chudoby przypomniał zebranym Eugeniusz Siczyński, przewodniczący powiatowych struktur Nowej Lewicy.

fot. J. Zalewski/Członkowie władz Nowej Lewicy złożyli wiązanki kwiatów na grobach i w miejscach pamięci poświęconych zmarłym działaczom lewicy

O godzinie 10.00 w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie kwiaty na obelisku poświęconym Marianowi Dominiczakowi złożyli Romuald Nawrot, sekretarz i E. Siczyński, przewodniczący zarządu powiatowego Nowej Lewicy. Siczyński w kilku zdaniach przypomniał tę wielce zasłużoną dla lokalnej społeczności postać. Niekwestionowaną zasługą Mariana Dominiczaka jest dzisiejszy stan parku miejskiego, któremu jako przewodniczący Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej poświęcił wiele sił i zabiegów, by był on wizytówką Śremu i miejscem spotkań i wypoczynku jego mieszkańców. Po skromnej uroczystości w parku jej uczestnicy udali się do Czołowa w gminie Kórnik, by złożyć wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marcina Kasprzaka.

Zostaw komentarz