||

Jaki ojciec, taki syn. Kamil Majsner idzie w politykę

Kamil Majsner jest uczniem "Ekonoma" i dostał się do młodzieżowej rady Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
Kamil Majsner jest uczniem "Ekonoma" i dostał się do młodzieżowej rady Sejmiku Województwa Wielkopolskiego / fot. D. Górna
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Emila Majsnera znają wszyscy, którzy interesują się lokalną polityką. Teraz czas swój wzrok przerzucić na młodsze pokolenie Majsnerów. Syn radnego powiatowego, Kamil, znalazł się radzie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.


Berdychowski Wv

Komisja Wyborcza do przeprowadzenia wyborów Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji zakończyła prace. Ze 136 prawidłowo nadesłanych zgłoszeń, Komisja wybrała 39 Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji w 6 okręgach wyborczych. Listę zatwierdziła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a na tej liście znalazł się śremianin – Kamil Majsner, który o mandat w organie doradczym przy marszałku województwa wielkopolskiego ubiegał się z subregionu poznańskiego.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Posiedzenie komisji wyborczej zatwierdzający wybór 39 osób zasiadających w młodzieżowej radzie odbyło się 26 kwietnia.

Dziękuję radnym, którzy zaangażowali się aktywnie w ocenę złożonych aplikacji, a także osobom z Kancelarii Sejmiku, które pomagały nam od początku w naszych pracach. Cieszę się, że mimo dzielących nas różnic politycznych udało nam się sprawnie współpracować i wyłonić historyczny, bo pierwszy skład młodzieżowego sejmiku. Wszyscy liczymy teraz na jak najbardziej owocne obrady młodych Wielkopolan i z zainteresowaniem czekamy na to, co będą nam mieli do powiedzenia.

– Andrzej Pichet, przewodniczący komisji wyborczej

Radny Kamil Majsner będzie zasiadał w I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego przez 3 lata (tyle trwa kadencja młodzieżowej rady – dop. red.). Ten organ nie ma wprawdzie mocy podejmowania decyzji i jest jedynie organem konsultacyjnym, doradczym dla inicjatyw sejmiku województwa, ale z pewnością o młodym Majsnerze usłyszymy w „dorosłej” lokalnej polityce, a kto wie, może i na wyższym szczeblu.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz