||||

Zespół Szkół Technicznych pożegnał tegorocznych maturzystów

Pozagnanie Maturzystow Zst Srem 2023 39 1
Maria Bychawska, dyrektor szkoły, wręcza absolwentom świadectwa / fot. M. Czubak

Dzisiejszego ranka w Zespole Szkół Technicznych w Śremie odbyła się uroczystość pożegnania maturalnego rocznika. Ponad 100 uczniów i uczennic po raz ostatni opuściła szkolne mury. Przed nimi już tylko matura i start w dorosłość.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Uroczystość pożegnania uczniów odbyła się w Auli Jana Pawła II w Śremie. Zaproszone na nią byli rodzice uczniów opuszczających „Hipolita”, władze powiatu oraz instytucji zarówno tych państwowych jak i prywatnych firm współpracujących ze szkołą. Jednak najważniejszą rolę w tym całym wydarzeniu odegrali uczniowie, a także wychowawcy klas, którzy pożegnali swoich podopiecznych.

Gościem wyjątkowym piątkowego wydarzenia był dziekan dr Mark Bannatyne z Minnesota State Community and Technical College, z którym ZST współpracuje od kilku lat.Miło się spotkać w takiej szczególnej dla was chwili. W tym gronie spotykamy się po raz ostatni. Nie był to łatwy dla młodzieży etap. Z powodu pandemii ten rytm przygotowania do matury nie do końca był taki, jak powinien on wyglądać. Zdalne kształcenie nigdy nie zastąpi kształcenia stacjonarnego. Dla was to koniec pewnego etapu. Kończycie Zespół Szkół Technicznych. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy was przygotowywali i was wspomagali. Którzy niekiedy za was trzymali kciuki. Dziękuję pani dyrektor, dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali obecnych maturzystów.

– Zenon Jahns, starosta śremski.

Starosta podziękował również przedstawicielom służb mundurowych: wojska, straży pożarnej oraz policji, którzy aktywnie angażują się w życie szkoły i kształtowanie młodzieży „Hipolita”. Osobne podziękowania starosta złożył na ręce wszystkich rodziców na barkach których spoczywa największa odpowiedzialność za wychowanie dzieci i młodzieży.

Następnie głos zabrała Maria Bychawska, dyrektor ZST w Śremie, która z kolei miała do powiedzenia kilka ciepłych słów dla odchodzących swoich podopiecznych.

Bardzo się cieszę, że tutaj się spotykamy, że kończycie Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Bądźcie dumni, że kończycie tę szkołę, że jesteście tutaj w tym gronie. Życzę wam, abyście w przyszłości sobie poradzili.

– Maria Bychawska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie

Również i ona podziękowała rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim tym, którzy swoimi działaniami wspierają i rozwijają ZST w Śremie.

Pośród docenionych za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe uczniów na tym tle wyróżniła się Paulina Marciniak, która zdobyła tytuł absolwenta roku.

Pozagnanie-maturzystow-ZST-Srem-2023-32-1
Paulina Marciniak, zdobywczyni tytułu absolwentki roku ZST im. H. Cegielskiego w Śremie / fot. M. Czubak

Zdobycie tego tytułu jest dla mnie zaszczytem i chciałam podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w tej czteroletniej podróży. Dziękuję pani dyrektor oraz nauczycielom za każde miłe słowo, podtrzymywanie na duchu, za mobilizację, która często gdzieś znikała. Dziękuję moim rodzicom za każde dobre słowo, za pomoc i wsparcie w gorszych chwilach i momentach zwątpienia.

– Paulina Marciniak, absolwentka roku w ZST im. H. Cegielskiego w Śremie

Po oficjalniej części wreszcie przyszedł ten czas, na który czekali uczniowie oraz ich rodzice. Nadszedł moment wręczania awansów w klasie mundurowej oraz wydanie świadectw dla tegorocznych maturzystów.

Teraz młodzież z rocznika maturalnego ZST w Śremie nie pozostaje nic innego, jak przyłożyć się do tegorocznej matury, która rozpocznie się już za kilka dni.

Zostaw komentarz