|

Uczniowie z Ukrainy z dodatkowym wsparciem i pomocą

fot. Pixabay

Powiat śremski otrzymał blisko 70 tys. zł ze środków zewnętrznych, które będą przeznaczone na kształcenie, opiekę i wychowanie dzieci oraz uczniów z Ukrainy.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Na czwartkowej sesji rady powiatu śremskiego przyjęto poprawkę do budżetu powiatu śremskiego, w której znalazły się dodatkowe środki finansowe dla jednostki samorządu terytorialnego. Pieniądze te mają ścisłe przeznaczenie i nie mogą być wydatkowane w sposób inny, niż z przeznaczeniem dla dzieci oraz uczniów z Ukrainy, którzy kształcą się, wychowują i są pod opieką na terenie powiatu śremskiego.

69 tys. 57 zł pochodzi z Funduszu Pomocy na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w realizacji dodatkowych zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i uczniami będącymi obywatelami Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego kraju.

– Joanna Szczepaniak, skarbnik powiatu śremskiego

Kto otrzyma te środki?

Powiat zaproponował, by podział w przyznaniu środków wyglądał w sposób taki, że środki otrzymałyby dwie szkoły ponadpodstawowe, poradnia, a pozostałą część kwoty przekazać w ramach dotacji dla jednostek oświaty.

  • Zespół Szkół Politechnicznych – 37 tys. zł;
  • Dotacje dla publicznych i niepublicznych jednostek oświaty – 28 tys. zł;
  • Zespół Szkół Ekonomicznych – 2,5 tys. zł;
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – 721 zł;

Radni w liczbie 15 obecnych na sali sesyjnej jednogłośnie zaopiniowali projekt uchwały zmieniającej uchwałę budżetową na 2023 rok.

Zostaw komentarz