||

Powstało Forum Pomysłów. Można dorzucić swoją propozycję

Śrem Z Lotu Ptaka
fot. arch. red./Śrem z lotu ptaka

Śremski ratusz zachęca mieszkańców do udziału w „Forum Pomysłów”. To miejsce w Internecie, gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje zmian we wspólnej przestrzeni miejskiej lub wiejskiej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

„Forum Pomysłów” to element kampanii związanej z Budżetem Obywatelskim Śremu. To także narzędzie umożliwiające zebranie pomysłów mieszkańców, które mogą stać się pierwszym krokiem zmian w naszej okolicy.

„Forum Pomysłów” znajdziemy na stronie budzetobywatelski.srem.pl. W tym miejscu można zgłosić swój pomysł na Śrem lub zainspirować się pomysłami innych. Propozycje mieszkańców są widoczne w formie ogólnodostępnej „mapy pomysłów” z zaznaczonymi punktami, zawierającymi krótkie opisy.Aktualnie na liście pomysłów znajdziemy 12 propozycji. Wśród nich ciekawy wydaje się ten zapisany pod nr 1. Pan Błażej proponuje, by w nowej części miasta, czyli zapewne gdzieś na Jezioranach, stworzyć „rynek”. Chodzi o miejsce z dziełami sztuki, fontanną, strefą relaksu i odpoczynku, w pobliżu strefy gastronomicznej. – Taka części miasta tętniąca życiem w niedzielne popołudnie i nie tylko – wyjaśnia pan Błażej.

fot. zrzut ekranu ze strony srem.budzet-obywatelski.org/mapa-pomyslow

Ciekawy wydaje się również pomysł stworzenia parku linowego w lasku przy Jeziorze Grzymisławskim. To propozycja Adriana Warteckiego. W „Forum Pomysłów” pojawiła się również propozycja stworzenia nowej przestrzeni dla dzieci i dorosłych w parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich. Chodzi o bezpieczny plac zabaw z gumową nawierzchnią oraz odnowioną strefę fitness na świeżym powietrzu.

Pojawiły się również dwie propozycje dotyczące fontann. Pierwsza dotyczy wymiany fontanny w parku miejskim na nową – podświetlaną. Druga propozycja dotyczy zamontowania również podświetlonej fontanny w stawku w Parku Śremskich Odlewników. Jest też mowa o ścieżkach rowerowych i nowym psim wybiegu. Widać zatem, że pomysły są. Opcja na ich realizację również, w ramach Budżetu Obywatelskiego, który przypomnijmy wynosi milion złotych.

Więcej szczegółów na stronie srem.budzet-obywatelski.org

Zostaw komentarz