+1
0
+1
0

Piłkarze Pogoni Książ wygrali derby powiatu z UKS Śrem 4:1 i tym samym udanie zrewanżowali się za jesienną porażkę.

Berdychowski Wv

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego w pierwszej połowie wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. Na przerwę schodzili bowiem prowadząc 2:0 po golach Filipa Osińskiego i Pawła Kaźmierczaka.

Po zmianie stron gospodarze zadali kolejne dwa nokautujące ciosy w postaci bramek Pawła Kaźmierczaka i Patryka Wesołka. Po nich UKS Śrem nie był w stanie się podnieść z przysłowiowych desek, a jedynie zmniejszył rozmiary porażki po honorowej bramce Mateusza Hocha, który przymierzył z rzutu wolnego.

Dla Pogoni było to pierwsze zwycięstwo tej wiosny, a dla piłkarzy UKS Śrem druga z rzędu porażka 1:4, bowiem tydzień wcześniej w takich samych rozmiarach polegli w Swarzędzu.

Po 21 kolejkach śremski zespół z dorobkiem 33 punktów zajmuje 6 miejsce w tabeli, a Pogoń ma na koncie 21 “oczek”, co daje aktualnie 13 lokatę.