Image
fot. OSP Włościejewice-Ługi

Promesa przyznana, teraz czas na zakup wozu bojowego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Strażacy ochotnicy z OSP Włościejewic-Ługów otrzymali z rąk przedstawicieli władzy tekturowy karton z kwotą w wysokości 950 tys. zł na zakup nowego wozu bojowego dla jednostki.


Berdychowski Kwiecien2 2024

17 kwietnia 2023 r. na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie obyło się uroczyste wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek OSP z terenu województwa wielkopolskiego. W wydarzeniu tym uczestniczyła jednostka z terenu gminy Książ Wielkopolski – OSP Włościejewice-Ługi.

Nowy wóz bojowy zastąpi starego Jelcza

Strażacy z Włościejewic będą starali się o zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpi wysłużonego, ale nadal wykorzystywanego w jednostce ciężkiego jelcza. Zabiegi ochotników o nowe auto trwały od dłuższego czasu.Promesa, jaką otrzymali strażacy nie pokrywa całości kwoty, jaka będzie potrzebna na zakup auta. Cena końcowa zapewne będzie kształtowała się w okolicy 1,1 mln zł. Brakujące środki jednak się znajdą. Samorząd gminy Książ Wielkopolski będzie ich dysponentem, który najprawdopodobniej dorzuci się do zakupu auta. Ochotnicy pozyskali też część środków we własnym zakresie – udało im się pozyskać sponsora, dzięki czemu dotacja samorządu lokalnego nie będzie tak wielka.

Ponad połowa (dokładnie 475 tys. zł) z tych 950 tys. zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 300 tys. zł dorzuci samorząd, a 175 tys. zł pochodzi ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sporo wysiłku w pozyskanie środków mieli sami ochotnicy, którzy systematycznie zbierają elektrośmieci oraz pozyskali sponsora.

20 milionów złotych w promesach na nowe wozy dla OSP

Na uroczystościach w Koninie przekazano promesy nie tylko jednostki z gminy Książ Wielkopolski. Dofinansowanie na zakup nowych samochód ratowniczo – gaśniczych otrzymało 21 jednostek OSP z następujących powiatów województwa wielkopolskiego:

  • Powiat gnieźnieński: OSP Czerniejewo i OSP Niechanowo;
  • Powiat kolski: OSP Dąbie, OSP Olszówka i OSP Babiak;
  • Powiat koniński: OSP Rychwał, OSP Krzymów, OSP Paprotnia, OSP Konin – Chorzeń i OSP Grodziec;
  • Powiat słupecki: OSP Wilczna i OSP Orchowo;
  • Powiat śremski: OSP Włościejewice – Ługi;
  • Powiat turecki: OSP Malanów, OSP Wyszyna, OSP Kawęczyn, OSP Dobra i OSP Słodków;
  • Powiat wrzesiński: OSP Kaczanowo, OSP Gozdowo i OSP Białe Piątkowo.

Łączna wartość wszystkich pojazdów to blisko 20 milionów złotych.

1 Comments Text

Zostaw komentarz