Czempiń - zakończone inwestycje w sołectwie Głuchowo
Czempiń - zakończone inwestycje w sołectwie Głuchowo / fot. UG Czempiń

Czempińskie inwestycje w Głuchowie zakończone

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina Czempiń pochwaliła się zakończeniem realizacji projektów wykonywanych na terenie największego sołectwa gminy – w Głuchowie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Prawie 350 tys. zł kosztowały gminę inwestycje realizowane w ostatnich tygodniach na terenie sołectwa Głuchowo. W tym największym sołectwie gminy Czempiń zrealizowano projekty służące poprawie warunków szatniowo – sanitarnych i dydaktycznych. Część z nich realizowanych była przy współudziale środków zewnętrznych.

Zielona klasa na świeżym powietrzu przy Szkole Podstawowej im. H. Gieburowskiej w Głuchowie

W marcu przy Szkole Podstawowej im. H. Gieburowskiej w Głuchowie zakończono budowę zielonej klasy. Jak sugeruje nazwa, zajęcia w tej klasie prowadzone są na świeżym powietrzu. Klasa ta, usytuowana poza budynkiem szkolnym, jest standardowym wyposażeniem w wielu szkołach europejskich i amerykańskich. Dzięki wyposażeniu w ławki, stoły drewniane i mobilną tablicę sucho-ścieralną, zielona klasa to idealne miejsce do prowadzenia zajęć, seminariów i spotkań.Zielona klasa jest zadaszona i wyposażona w boczne ściany z możliwością podwieszenia plandeki, dzięki czemu nawet w niepogodę będzie można prowadzić zajęcia lekcyjne.

Zielona klasa to sposób na poprawę samopoczucia uczniów. Taka forma nauki ma wiele zalet, takich jak poprawa koncentracji, zdrowia i samopoczucia uczniów, rozwijanie kreatywności i umiejętności społecznych, a także zwiększanie świadomości ekologicznej. Sala lekcyjna na świeżym powietrzu to nie tylko ciekawy sposób na urozmaicenie lekcji, ale także szansa na odkrywanie świata i budowanie pozytywnych relacji z naturą i innymi ludźmi.

W ramach budowy zielonej klasy, oprócz samej wiaty zamontowano 2 lampy solarne LED, 4 stoły i 8 ław drewnianych oraz 4 tablice edukacyjne. Na tablicach w przystępny sposób przedstawione są treści dotyczące zapobiegania zmianom i adaptacji do zmian klimatu oraz efektywności energetycznej i ochronie powietrza, gospodarki o obiegu zamkniętym, gospodarce odpadami i ochronie powierzchni ziemi.

W bezpośrednim otoczeniu klasy założono łąki kwietne.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 96 tys. zł.

Szatnia na stadionie już po nowemu

Kolejnym projektem, jaki realizowano w Głuchowie, a który również dobiegł końca, to remont szatni na stadionie w Głuchowie. W tym przypadku samorząd otrzymał środki z programu „Szatnia na medal” (około 60 tys. zł).

W ramach zrealizowanego zadania przeprowadzono generalny remont szatni, sanitariatów, pomieszczeń socjalnych, który swym zakresem obejmował roboty budowlane, elektryczne oraz wymianę instalacji sanitarnej.

Remont obejmował między innymi: dwie szatnie, w tym dwie toalety oraz natryski, pokój sędziów. Roboty budowlane polegały na postawieniu nowych ścianek działowych oraz wykonaniu sufitu podwieszanego i jego izolacji. W ramach zadania wykonano wymianę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz uzupełniono posadzki wraz z izolacją i położono płytki kamionkowe na podłodze, płytki zostały położone na ścianach w toaletach i pod prysznicami. W wyniku realizacji zadania przeprowadzono wymianę instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej poprzez wymianę rur, wykonanie przełączenia i odpływu kanalizacyjnego. Szatnie zostały wyposażone łącznie w 4 prysznice, 4 umywalki, 4 baterie umywalkowe, 2 ustępy pojedyncze. Pokój sędziów został wyposażony w zlewozmywak. Dla osób z niepełnosprawnościami wygospodarowano pomieszczenie na przystosowaną toaletę. W pomieszczeniach takich jak toalety i natryski zamontowano wentylatory ścienne. Przeprowadzono prace naprawcze w zakresie instalacji elektrycznych polegające na wymianie kabli i gniazd wtyczkowych, montażu opraw oświetleniowych wewnętrznych i zewnętrznych. Zakupiono i zamontowano grzejniki konwektorowe elektryczne.

Całkowity koszt prac remontowych i modernizacyjnych wyniósł 240 tys. zł.

Zostaw komentarz