E.Leclerc się zamyka. Co powstanie w zamian?

fot. red.

To już pewne! Wraz z końcem kwietnia, sklep E.Leclerc przestanie w Śremie prowadzić działalność. Już dziś w oczy rzucają się puste półki i regały. Część towaru wyjechała, część została przeceniona. Czy lokal przy Kolejowej będzie stał pusty?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Marketów przy ul. Kolejowej było już kilka. Przypomnijmy, że powstały one na terenie byłej fabryki maszyn rolniczych i powozów Franciszka Malinowskiego. Pierwszy sklep działał pod szyldem miniMAL. Następnie objawiła się Billa. W 2009 roku markety tej sieci zostały przejęte przez E.Leclerc. I tak było do dziś. Wiemy już jednak, że francuska sieć wycofuje się ze Śremu. Obecnie sieć supermarketów i hipermarketów E.Leclerc funkcjonuje na zasadzie franczyzy, której operatorem jest firma GALEC Sp. z o.o.

Co w zamian?

Do naszej redakcji dotarły nieoficjalne informacje, mówiące o tym, że do budynku przy ul. Kolejowej wprowadzi się sieć z owadem w logotypie. Zapytaliśmy biuro prasowe wspomnianej sieci o to czy potwierdza otwarcie kolejnego sklepu w Śremie, ale dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Trzymamy jednak rękę na pulsie…

Warto również wspomnieć, że już wkrótce w budynku, tzw. stodole, przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Śremie powstanie sklep sieci Dino. Markety tej sieci z powodzeniem funkcjonują już przy ul. Malczewskiego, Chełmońskiego i w Nochowie.

Zostaw komentarz