Ochrona budowy z ASCO Security

Mobilnosc Cctv Tower 6438ee0b0e553
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zabezpieczenie placu budowy przed kradzieżami i wandalizmem jest koniecznością, jednak nastręcza ono wielu problemów, które nie występują przy innych rodzajach obiektów. Szeroka i skuteczna ochrona takiego miejsca będzie wymagać odpowiedniej strategii i specjalistycznych środków technicznych. Przedstawiamy zatem jakie rozwiązania w tej materii proponuje agencja ochrony ASCO Security.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Skuteczna ochrona budowy z ASCO Security


Berdychowski Wv

Ochrona budowy i zabezpieczanie jej obszarów, ze względu na ich zróżnicowany charakter, niemal zawsze wymaga indywidualnego i elastycznego podejścia. Z tego powodu w ASCO Security stawia na w pełni spersonalizowane rozwiązania, które opracowywane są z uwzględnieniem lokalnych, specyficznych zagrożeń.

Każdorazowe opracowanie systemu bezpieczeństwa jest poprzedzone określeniem przez Klienta jego potrzeb i oczekiwań. Specjaliści ASCO Security tworzą na tej podstawie unikalną strategię działania, nie ma więc mowy o gotowych szablonach postępowania – jest to kluczowe zwłaszcza przy tak dynamicznie zmieniającym się terenie jak miejsce budowy.

Dlaczego ochrona budowy jest tak problematyczna?

Pozostawione na otwartej przestrzeni placu budowy materiały i sprzęt mogą być łatwym celem kradzieży lub dewastacji, dlatego przedsięwzięcie środków ochrony jest jednym z najważniejszych kroków przy planowaniu inwestycji. Utrata często kosztownych narzędzi lub materiałów budowlanych będzie przecież nie tylko bezpośrednią stratą finansową, ale narazi także inwestora na opóźnienie prac. Niestety specyfika takich miejsc sprawia, że ich zabezpieczenie nie jest łatwym zadaniem.

Instalacja trwałego systemu alarmowego jest utrudniona, zwłaszcza gdy mowa o budowie dróg – gdy osprzęt ulega przemieszczeniu wraz z postępem prac. Klasyczną, acz niezbyt skuteczną i kosztowną metodą jest delegacja pracownika ochrony na dane miejsce. W takim wypadku niestety skuteczność ochrony może być kosztowna i przy większych obiektach – niewystarczająca. Lokalizacje odległe od terenów zamieszkałych sprawiają jeszcze więcej problemów ze względu na znacznie dłuższy czas potrzebny na podjęcie działań bezpośrednich, jak również częsty brak dostępu do sieci elektrycznej.

  Sprężarki śrubowe – co wyróżnia serie C, C2, S3 i S4?

Jakie środki ochrony sprawdzą się najlepiej na budowie?

Ze względu na powyższe potrzeby i wyzwania, ASCO Security proponuje metody dostosowane do specjalnych wymagań placów budowy. Wśród nich znaleźć można:

  • Video dozór – system zintegrowanych kamer obsługiwanych zdalnie przez wyspecjalizowanego pracownika ochrony wspieranego przez algorytmami sztucznej inteligencji. Działanie przez całą dobę, rozpoznawanie ludzkiej sylwetki i możliwość podjęcia natychmiastowego działania prewencyjnego to główne atuty tej usługi. Dzięki wsparciu sztucznej inteligencji nie ma mowy o przeoczeniach, czy ludzkim błędzie. Wykorzystując system Video Dozoru, pracownicy znajdujący się w Centrum Monitoringu ASCO nadzorują teren i reagują odpowiednio na potencjalne i realne zagrożenia. Są w stanie włączyć odstraszający alarm, światła lub odtworzyć komunikat głosowy(również na żywo), jak i wezwać na miejsce grupę interwencyjną, policję lub straż.
  • Mobilna wieża do monitoringu CCTV Tower – mobilny system monitoringu z rozsuwanym masztem, wyposażona w kamery (również te współpracujące z Video Dozorem) oraz wbudowany system autonomicznego zasilania. Jest to system idealny w miejscach o utrudnionym dostępie do energii elektrycznej, ponadto można łatwo zmieniać jego położenie wraz z postępem prac. Więcej na: https://www.ascosecurity.pl/uslugi/cctv-tower-mobilna-wieza-do-monitoringu

Indywidualne podejście do ochrony miejsca budowy – ASCO Security

Firma Ochroniarska ASCO Security korzysta z wielu lat doświadczeń i obserwowania zmieniających się rodzajów zagrożeń, by dostarczać zaawansowane środki ochrony placów budowy. Usługi te dostępne są przede wszystkim we Wrocławiu, Warszawie i okolicach tych miast. System Video dozoru może jednak być z powodzeniem stosowany zdalnie, dzięki czemu możliwe jest zabezpieczenie dowolnie położonego placu budowy.

Wystarczy skontaktować się z konsultantem ASCO Security i przedstawić mu swoje oczekiwania wobec zabezpieczenia miejsca inwestycji, firma zaś zajmie się stworzeniem indywidualnego planu ochrony. Postaw na zaufaną agencję ochrony, postaw na ASCO Security!

Zostaw komentarz