Gmina chce być bardziej przyjazna swoim seniorom

Gmina przyjazna seniorom
fot. Pixabay
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina Zaniemyśl chce przystąpić do programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Działania zmierzające do tego celu już trwają.


Berdychowski Wv

Wiele gmin stara się o to, by seniorom na ich terenie żyło się dobrze i przyjemnie. Część z samorządów realizuje zadania we własnym zakresie, inne z kolei ubiegają się o członkostwo w programie „Gmina Przyjazna Seniorom”. W takim programie jest m.in. pobliski Kórnik. Dołączyć do niego chce samorząd Zaniemyśla.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Gmina Zaniemyśl ubiega się o członkostwo w programie „Gmina Przyjazna Seniorom”

Działania zmierzające w tym kierunku już zostały poczynione. – Procedura uruchomienia Ogólnopolskiej Karty Seniora w ramach programu „Gmina Przyjazna Seniorom” wymaga podjęcia szeregu działań, w tym zapewnienia odpowiednich środków w budżecie gminy – wyjaśnia Justyna Dąbrowska, wójt gminy Zaniemyśl. Na ten moment gmina nie posiada takich wolnych środków, by mogła spełnić wymagania, dlatego też wójt zachęca wszystkich mieszkańców gminy, który ukończyli 60. rok życia, do tego, aby na własną rękę wyrobili sobie Ogólnopolską Kartę Seniora.

Senior z benefitem. Jakie korzyści płyną z posiadania OKE?

Karta taka upoważnia seniorów do zniżek w wielu punktach na terenie całego kraju. Są to m.in. sanatoria, uzdrowiska, przychodnie i gabinety rehabilitacyjne, instytucje zdrowia oraz kultury.

  Ukradzione auto w Środzie Wlkp. odnalazło się w Śremie. Złodzieje również

Program „Gmina Przyjazna Seniorom” realizowany jest od ponad ćwierćwiecza przez Stowarzyszenie MANKO, które podejmuje działania i inicjatywy na rzecz poprawy jakości życia, zdrowia oraz bezpieczeństwa seniorów.

Zostaw komentarz