Image
fot. Średzka Kolej Wąskotorowa

Wąskotorówka nie pojedzie do Zaniemyśla?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W tym sezonie działania Średzkiej Kolei Powiatowej jest to nie do pomyślenia, by wąskotorówka nie wyruszyła w swoją podróż, ale w przyszłym jest to już całkiem realny, czarny scenariusz.


Berdychowski Wv

Średzka Kolej Powiatowa tegoroczny sezon rozpocznie tradycyjnie 1 maja, ale istnieją poważne obawy, że będzie to już ostatni sezon, w którym średzka „bana” wyjedzie na tor. Atrakcja turystyczna, która rozpoznawana jest nie tylko w regionie, ale również w skali całego kraju, podupada. Ponownie zresztą.

Zawsze się udawało znaleźć sponsorów, otrzymać wsparcie ze strony samorządów i obecnie jest, jak jest. A jak się okazuje, jest gorzej, niż mogłoby się zdawać.Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, które opiekuje się koleją, poinformowało, w jak trudniej sytuacji się znajdują. Stowarzyszenie wystosowało apel o pomoc w celu dokonania gruntownej rewitalizacji kolei wąskotorowej wraz z całym zapleczem technicznym. Potrzebne są pieniądze na wszystko: począwszy od naprawę torowiska, a skończywszy na całej infrastrukturze związanej ze stacjami oraz zapleczem technicznym.

Zostaw komentarz