Kontroli na zlecenie ratusza nie będzie. Przynajmniej na ten moment

Plaża Miejska w Śremie (fot. arch. UM Śrem)
Aż dwa z sześciu zwycięskich projektów dotyczy plaży miejskiej w Śremie/fot. arch. UM Śrem

W sezonie letnim na Jeziorze Grzymysławskim będzie funkcjonowało kąpielisko. Taką decyzję jednogłośnie podjęli radni rady miejskiej w Śremie. Pytanie tylko, czy kąpielisko będzie bezpieczne dla wypoczywających?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Od kilku tygodni trwają przepychanki pomiędzy gminą Dolsk a właścicielem fermy byczków w Pince. Na łamach Tygodnia informowaliśmy już, że obiekt kilkukrotnie kontrolował WIOŚ, który po styczniowej kontroli oprócz innych naruszeń znalazł także ślady na to, że do jeziora z terenu fermy spływały nieczystości płynne zanieczyszczone głównie odchodami zwierzęcymi.

Wobec powyższego oczywistym jest kwestia bezpieczeństwa plażowiczów i osób aktywnie wypoczywających na kąpielisku w Śremie, gdy to zostanie już otwarte. O tę kwestię podczas ostatniej sesji rady miejskiej pytał opozycyjny radny Grzegorz Wiśniewski. Radny zapytał włodarza gminy, czy przed otwarciem sezonu kąpielowego nad jeziorem urząd zleci dodatkowe badania wody na jeziorze.W odpowiedzi radny z ust burmistrza usłyszał, że urząd „trzyma rękę na pulsie” i jest w kontakcie z burmistrz Dolska Barbarą Wierzbińską. Gdyby jednak pojawiły się jakieś problemy, to oczywiście ratusz w Śremie będzie odpowiednio reagował.

Na ten moment samorząd gminy Śrem nie planuje przeprowadzania żadnych dodatkowych badań kontrolnych przed startem letniego sezonu kąpielowego. Ten ma się rozpocząć 1 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Zostaw komentarz