|

Ogólniak podpisał ważną umowę z UAM

To ważny krok ku przyszłości śremskiego ogólniaka. W poniedziałek, 27 marca do liceum przybyła delegacja z Wydziału Anglistyki UAM.

Celem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy i oficjalne objęcie patronatem klasy wstępnej i klas dwujęzycznych – wyjaśnia Agnieszka Dembska, zastępca dyrektora LO

VW_Berdychowski_400_150(1)

W imieniu Wydziału Anglistyki porozumienie podpisał prof. dr hab. Radosław Dylewski. Natomiast w imieniu LO dyrektor Piotr Mulkowski. Uczniowie klas dwujęzycznych mieli tego dnia szansę wysłuchać wykładu prof. Agnieszki Seteckiej pt. „How to write a best-selling triple decker? The story of two Victorian writers”, a także zapoznali się z możliwościami projektowymi i badawczymi laboratoriów Wydziału Anglistyki dzięki prezentacji mgr Ewy Tomczak.

Fot. LO Śrem

Uczniowie wysłuchali także krótkiego wykładu prof. Radosława Dylewskiego o mitach i zaletach  dotyczących dwujęzyczności, poznali ofertę Wydziału Anglistyki, a na koniec wzięli udział w konkursie kulturowo-językowym, który przeprowadził dr Tomasz Skirecki.

– Podpisanie porozumienia jest kolejnym krokiem w rozwijaniu dwujęzyczności z językiem angielskim w LO. Od dziś licealiści będą brali udział w różnych wydarzeniach naukowych i kulturalnych organizowanych przez Wydział Anglistyki, zwiedzą laboratoria, wezmą udział w wykładach i będą mogli przekonać się jak to jest studiować filologię angielską. Uczniowie klasy wstępnej, którzy rozpoczną naukę w LO we wrześniu 2023r. będą także brali udział w wielu wydarzeniach WA i zajęciach organizowanych na terenie szkoły – zapewnia A. Dembska.