Image

Chcą zabrać dzieci z niepełnosprawnościami w góry

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ekipa Runner’s Power z Małgorzatą i Markiem Matuszewskimi oraz Ryszardem Mitmańskim na czele zainspirowała się ogólnopolską akcją „Szerpowie Nadziei”. I tak jak inni wolontariusze w Polsce, chcą spełniać marzenia osób z niepełnosprawnościami, które pragną zdobywać górskie szczyty.

– Pewnego dnia z tą ideą przyszedł do mnie Marek Matuszewski, który kocha biegać po górach. Uznałem to za świetny pomysł. Planujemy dać dzieciom z niepełnosprawnościami z powiatu śremskiego możliwość realizacji marzenia, jakim jest odbyć wycieczkę po górach – wspomina Ryszard Mitmański.Od kilku lat mam takie marzenie, by zabrać dzieci z niepełnosprawnościami w góry. Wiem, że to ogromne wyzwanie, ale ja tak łatwo się nie poddaję – zapewnia Marek Matuszewski


Berdychowski Kwiecien2 2024

Runnersi mają w planach zabrać w góry około 10 dzieci z niepełnosprawnością. Oczywiście będą im towarzyszyć rodzice lub opiekunowie. – Chcemy jednak, by rodzice, po raz pierwszy w życiu, weszli swobodnie na szczyt – dodaje M. Matuszewski. W planach jest zdobycie Śnieżki – Królowej Karkonoszy. Wyjazd planowany jest w dniach 23-25 czerwca br.

Z informacji przekazanych przez Runner’s Power wynika, że dla dziecka i opiekuna prawnego wyjazd będzie bezpłatny. – My poniesiemy koszt transportu ze Śremu w góry, dwóch noclegów w Karpaczu, wyżywienia, kosztów wynajęcia niezbędnego sprzętu do bezpiecznego wniesienia dziecka na szczyt oraz porządnego ubezpieczenia – zapewniają organizatorzy.

Wkrótce zostanie ogłoszona oficjalna rekrutacja. Będzie ona dotyczyć zarówno dzieci z niepełnosprawnościami, które marzą o zdobywaniu górskich szczytów, jak i wolontariuszy, którzy pomogą w realizacji tych marzeń.

Potrzebne będą osoby z bardzo dobrą kondycją i obyciem w górach. To muszą być mocni ludzie – podkreśla M. Matuszewski

Już w najbliższą niedzielę, 19 marca osoby, które mają ochotę wziąć udział w wyprawie, będą miały możliwość porozmawiania z jej organizatorami. Będą oni uczestniczyć w wydarzeniu „II Olimpiada bez Granic”, którą w Śremskim Sporcie organizuje stowarzyszenie „Pomocna Dłoń w Śremie”. Można także bezpośrednio kontaktować się z panem Markiem pod nr tel. 796 804 580.