Image

W lutym był tylko jeden wypadek. A kolizji…

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Informację na temat stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w lutym br. przygotował kom. Piotr Nowacki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Wynika z niej, że w lutym 2023 roku śremscy policjanci pracowali na miejscu 15 zdarzeń drogowych, w tym był tylko jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna i 14 kolizji drogowych.

Jeżeli chodzi o wypadek, to jego przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska


Berdychowski Kwiecien2 2024

Z analizy przygotowanej przez naczelnika drogówki wynika, że do głównych przyczyn zdarzeń drogowych można zaliczyć: niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.Ponadto w ubiegłym miesiącu śremscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców na podwójnym gazie. – Przy tej okazji, po raz kolejny, apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! – przypomina E. Kasińska.

W lutym policjanci drogówki namierzyli też trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h i w tych trzech przypadkach zatrzymali prawa jazdy.

– To już też kolejna analiza szefostwa drogówki, po której zwracamy uwagę na to, że po zaostrzeniu kar za wykroczenia drogowe bardzo spadła liczba zdarzeń drogowych. Nowy taryfikator, który zawiera uregulowania bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Wystarczy więc spojrzeć na analizy za luty. W lutym 2022 roku, czyli już w okresie obowiązywania zaostrzonych kar, na terenie powiatu śremskiego zaistniało 15 zdarzeń drogowych. Dokładnie tyle samo, co w tym roku. W lutym 2021 roku doszło do 33 zdarzeń, w lutym 2020 też do 33 zdarzeń, a w lutym 2019 aż do 39 zdarzeń drogowych – przypomina E. Kasińska.