| |

Dzień kobiet z „hiciorem”!

W tym roku święto celebrowano w sobotni wieczór 4 marca, a z zaproszenia skorzystało 50 pań.

Moc ciepłych słów oraz najserdeczniejszych życzeń przekazała paniom męska część Rady Sołeckiej, która zadbała również o to, by każda z uczestniczek została obdarowana kwiatkiem. Następnie wzniesiono symboliczny toast i odśpiewano gromkie sto lat – mówi Ewa Baranowska, sołtys Błociszewa.

Oficjalna część, podczas której przekazano paniom życzenia to tylko jedna strona medalu. Nie zabrakło również części artystycznej.

Na początku wystąpili młodsi artyści, którzy zaprezentowali krótki rys historyczny o pochodzeniu święta kobiet oraz żarty i dowcipy.

Potem przyszedł czas na długo wyczekiwany występ niespodziankę, przygotowany przez panów, członków Stowarzyszenia Nasze Błociszewo.

Próby „Pozytywnie zakręconych” odbywały się w tajemnicy, okupione były ciężką pracą i stresem. Na szczęście debiutancka trema aktorów nie zjadła. Przedstawienie, które z humorem opowiadało o perypetiach i problemach sercowych muzycznego gwiazdora, okazało się prawdziwym hitem. Zabawny tekst, choreografia, muzyka rozbawiły wszystkich do łez. A po owacjach na stojąco panowie nie mogli odmówić bisu i ponownie wykonali „hiciora” „Angela, wybacz mi!”– przebieg wyjątkowego wydarzenia przybliża sołtys Błociszewa.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów były warsztaty rękodzieła. Każdy mógł wykonać dekoracyjny wianek wielkanocny w dowolnym stylu, samodzielnie dobierać kolorystykę, materiały i dodatki wedle własnych upodobań.

Tego dnia panowie zadbali o to, by panie się nie nudziły: przygotowali także różne zagadki, konkursy oraz karaoke. Rywalizacja dostarczyła wiele rozrywki, rozruszała i rozbawiła wszystkich gości. Zabawa była świetna, no i śmiechu co niemiara. W sympatycznej atmosferze, przy kawie i ciachu, w wyśmienitych humorach miło się gawędziło i wspólnie spędzało czas.

Przy okazji sprawdzono nowy nabytek sołectwa – projektora multimedialnego, zakupionego ze środków z funduszu sołeckiego. Sprzęt sprawdził się doskonale i miejmy nadzieję, że będzie długo służył mieszkańcom.