||

Są dzielnicowi, będzie posterunek

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Najprawdopodobniej do końca marca w budynku urzędu gminy w Zaniemyślu oddany zostanie posterunek policji. Obiekt ten znajduje się w remoncie i trwają zakupy związane z wyposażeniem wszystkich pomieszczeń biurowych, kuchni i sanitariatów. W sumie takich pomieszczeń ma być siedem.

Zmieni się również liczebność funkcjonariuszy KPP Środa Wielkopolska, którzy będą patrolowali okolice gminy Zaniemyśl. Aktualnie w Zaniemyślu służbę pełni dwoje dzielnicowych. Gdy zostanie uruchomiony posterunek policji liczba funkcjonariuszy się zwiększy. – Dostaliśmy środki na zorganizowanie dodatkowych ośmiu etatów w posterunku policji w Zaniemyślu – mówi insp. Paweł Wawrzyniak, komendant powiatowy średzkiej policji.Teraz przed komendantem działania zmierzające do przyjęcia nowych funkcjonariuszy, którzy zapełnią te wakaty. Najlepiej, by byli to policjanci przeniesieni z innych jednostek. Wówczas mogą oni od razu wyjść na ulice i służyć społeczeństwu. W przypadku ogłoszonego naboru „z ulicy” sprawa się nieco bardziej komplikuje. Taki policjant zanim trafi do patrolu musi przejść przez szkółkę i szkolenie, a to trwa nawet do dziewięciu miesięcy. W tym czasie zajmuje już etat i jest wykazywany w stanie osobowym komendy, chociaż faktycznie go tam nie ma, gdyż dopiero się szkoli.

Posterunek w Zaniemyślu, podobnie jak posterunek w Nowym Mieście nad Wartą, nie będzie czynny całodobowo.

Zawsze jednak można skontaktować się z komendą w Środzie, która funkcjonuje w systemie 24/7. Jeśli nie obsłużą nas nowomiejscy stróże prawa, zrobią to funkcjonariusze ze Środy. W sytuacjach nagłych i zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy powiadomić służby korzystając z numeru alarmowego 112.