|

Ferie w dolskiej bibliotece

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

31 stycznia uczestnicy wydarzenia mogli poczuć się jak prawdziwi artyści. Okazją ku temu były zajęcia plastyczne „W pracowni malarskiej”, które prowadziła Julia Kubera. Młodzi dolszczanie wykazali się nie lada pomysłowością i zaangażowanie, czego potwierdzeniem są wykonane podczas warsztatów prace plastyczne.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Fot. Biblioteka MiG Dolsk

W czwartek, 2 lutego najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie profilaktyczne „Misio Tulisio” w wykonaniu znanego dolszczanom Teatru Maska z Krakowa. Młodzi widzowie poznali sympatyczną Kasię, która zaprezentowała ukochane pluszaki. Każdy z nich pochodził z innego kraju, jednak wszystkie były traktowane z należytym szacunkiem. Wyjątkiem okazał się Króliczek Zazdrośniczek, który wciąż chodził nadąsany, obrażony, dokuczał innym i zachowywał się wyjątkowo egoistycznie. Potrafił nawet zepsuć imprezę urodzinową Misia Tulisia, dokładając przy tym starań, by skłócić przyjaciół.

Fot. Biblioteka MiG Dolsk

Kasia z pomocą widowni uczyła Króliczka, że przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości, a szacunek należy się każdemu – bez względu na wygląd czy pochodzenie.

W programie „Ferii w bibliotece” znalazły się także warsztaty decoupage oraz adresowane dla grupy przedszkolnej „Zimowe poczytajki”.