|

Ferie w dolskiej bibliotece

31 stycznia uczestnicy wydarzenia mogli poczuć się jak prawdziwi artyści. Okazją ku temu były zajęcia plastyczne „W pracowni malarskiej”, które prowadziła Julia Kubera. Młodzi dolszczanie wykazali się nie lada pomysłowością i zaangażowanie, czego potwierdzeniem są wykonane podczas warsztatów prace plastyczne.

Fot. Biblioteka MiG Dolsk

W czwartek, 2 lutego najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie profilaktyczne „Misio Tulisio” w wykonaniu znanego dolszczanom Teatru Maska z Krakowa. Młodzi widzowie poznali sympatyczną Kasię, która zaprezentowała ukochane pluszaki. Każdy z nich pochodził z innego kraju, jednak wszystkie były traktowane z należytym szacunkiem. Wyjątkiem okazał się Króliczek Zazdrośniczek, który wciąż chodził nadąsany, obrażony, dokuczał innym i zachowywał się wyjątkowo egoistycznie. Potrafił nawet zepsuć imprezę urodzinową Misia Tulisia, dokładając przy tym starań, by skłócić przyjaciół.

Fot. Biblioteka MiG Dolsk

Kasia z pomocą widowni uczyła Króliczka, że przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości, a szacunek należy się każdemu – bez względu na wygląd czy pochodzenie.

W programie „Ferii w bibliotece” znalazły się także warsztaty decoupage oraz adresowane dla grupy przedszkolnej „Zimowe poczytajki”.