|||||

Rekordowy 31. finał WOŚP

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Deklarowana kwota 31. finału WOŚP na dzień 31 stycznia to 154 606 764 zł. Finał w powiecie śremskim był równie udany. Śremski sztab – Krówka Mała – poinformował o rekordowej kwocie -187 120,36 zł. To suma zebrana podczas kwest, licytacji i wydarzeń, jakie miały miejsce w gminach: Śrem i Brodnica.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Tegoroczny finał WOŚP w Śremie gościł w Muzeum Śremskim. To właśnie tam odbyły się najważniejsze wydarzenia dnia. Był zatem bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym udział wzięło ponad 250 osób. Następnie sceną zawładnęli muzycy. W sali widowiskowej muzeum wystąpili: Czysta Energia, Studio Piosenki Melody, Bartek z Piekła, Hajmat Brand, Dret, Gustave Project. Na deser zaśpiewał Sławomir Olgierd Kramm.

Tego dnia przez Śrem przejechała parada quadów, która zaparkowała na parkingu przed Muzeum Śremskim. W tym miejscu także śremskie morsy korzystały z mroźnej kąpieli. Zrobiły to w specjalnie na tę okoliczność przygotowanym zbiorniku. Tu na wysokości zadania stanęli druhowie z OSP Pysząca.

Ponadto w muzealnym akwarium można było obejrzeć wystawę pt. „30 lat WOŚP w Śremie”. Niektórzy z trudem rozpoznawali się na zdjęciach z końca XX wieku. Tym wydarzeniom towarzyszyły stoiska z orkiestrowymi gadżetami. Koszulki i kubeczki schodziły jak świeże bułeczki. Była też orkiestrowa kawiarenka i stoisko DKMS. A wszystko po to, by wspólnie zebrać jak najwięcej funduszy na rzecz 31. finału WOŚP.

W tym roku srebrne serce 31. finału WOŚP „poszło” za kwotę 8 tys. zł. Rejs z burmistrzem po jeziorze Grzymisławskim wylicytowano za 3100 zł, a żeliwne serce i wycieczka po Odlewni Żeliwa w Śremie znalazły nabywcę za 2600 zł.

  Śremska grupa nordic walking rozpoczyna sezon

Razem z Krówką Małą grała Brodnica. W Szkole Podstawowej im. Hymnu Narodowego działy się wyjątkowe rzeczy. Była sprzedaż gadżetów oraz fantów, a także gry i zabawy, artystyczne pokazy tych mniejszych oraz większych, a także dorosłych. Na scenie wystąpiły dwa zespoły: Zodiac oraz Prorock. Były też licytacje.

fot. M. Czubak

Rekord w Dolsku


Berdychowski Wv

Dolski sztab również poszedł na rekord. Podczas niedzielnego finału udało się zebrać aż 51 578,19 zł. To między innymi efekt ulicznej kwesty. Wolontariusze zajrzeli do każdego sołectwa. Zbiórkę wsparł też Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy – Akademia Kierowcy w Międzychodzie. Tak wysoka suma to także sukces licznych licytacji atrakcyjnych orkiestrowych gadżetów.

fot. Sztab WOŚP Dolsk

Finał powrócił na ksiąski rynek

Gmina Książ postawiła na granie na świeżym powietrzu i to był strzał w dziesiątkę. Podczas kwesty ulicznej oraz imprezy na ksiąskim rynku udało się zebrać aż 50 tys. zł. W tym roku sztab przygotował 17 zestawów bogatych w vouchery m.in na wybielanie zębów, usługi kosmetyczne czy okulary. Najwyżej wylicytowano komplet ze złotym serduszkiem – za 3 tys. zł. Z kolei za 2 tys. zł poszedł zestaw z toną węgla, a za 1800 zł – 7-dniowy pobyt dla 4 osób w apartamencie w wybranej lokalizacji nadmorskiej sieci Holiday Park&Resort wraz z tarczą przekazaną przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Książu Wlkp.

fot. CK Książ

Jak zatem łatwo policzyć, w całym powiecie śremskim, do puszek stacjonarnych i wirtualnych trafiło 288 698,55 zł. I zapewne nie jest to pełna suma wsparcia okazanego przez mieszkańców ziemi śremskiej. Wielu z nas dołożyło “grosik” wysyłając sms czy robiąc przelew. W końcu mamy ogromne i dobre serca!