Jaką baterie wybrać do swojej kuchni?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Baterie naścienne i stojące

Obecnie największą popularnością cieszą się baterie montowane w blacie lub w otworze zlewozmywaka. Pod zlewozmywakiem do baterii przy pomocy złączy elastycznych podpięta jest ciepła i zimna woda. Montaż nie jest trudny. Wymiana na inny model również nie będzie problematyczna, ponieważ rozmiar baterii oraz otwory są zunifikowane. Baterie naścienne przykręca się do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany. Na tę opcję decydują się głównie osoby wymieniające baterię bez przeprowadzania remontu instalacji. Ten typ baterii można znaleźć tutaj – https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne/typ_scienna.

Baterie jedno i dwuuchwytowe

W przypadku baterii jednouchwytowych, jak sama nazwa wskazuje, jeden uchwyt odpowiada za wybór temperatury wody i rodzaju jej strumienia. Wodę ustawia się przy pomocy ceramicznej lub plastikowej głowicy wewnątrz baterii. Modele dwuuchwytowe są wyposażone w dwa kurki do mieszania wody. Każdy z nich odpowiada za regulowanie intensywności strumienia. Baterie jednouchwytowe uchodzą za rozwiązanie bardziej praktyczne, ponieważ da się je obsługiwać jedną ręką.

Odpowiednia wylewka

Wybór odpowiedniej wylewki znacznie ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Istnieją wylewki małe i duże, wysokie i niskie, proste pionowe i łukowate. Wysoka wylewka jest praktyczna w przypadku mycia dużych garnków lub napełniania butelek wodą. Jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem są wylewki obrotowe. Zazwyczaj mają one zakres obrotu ustawiony fabrycznie, np. 120o lub 240o, lecz w niektórych modelach zakres ten można ustawić wedle swoich preferencji. W tym samym celu używa się wylewek typu pot filler, składających się z kilku odcinków połączonych ruchomymi przegubami. Umożliwia to manipulowanie nimi w szerokim zakresie. W kuchni szczególnie sprawdzają się baterie z wyciąganą wylewką, które można znaleźć tutaj – https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne/wyciagana-wylewka_tak. Można nią opłukać nietypowe naczynia niczym prysznicem. Takie wylewki cechują się dość długim przewodem (120-150 cm), dlatego pozwalają na napełnienie garnka stojącego na kuchni bądź wiadra na podłodze. Jeśli zlewozmywak znajduje się pod oknem, przydatna może okazać się bateria sztorcowa.

Design baterii kuchennych

Jeszcze do niedawna osoby poszukujące baterii kuchennych nie miały do dyspozycji wielu wzorów tych elementów. Stawiano głównie na ich funkcjonalność. Obecnie istnieje sporo estetycznych baterii, które mogą stać się ważną częścią wystroju wnętrza. Wysoka bateria jest w końcu widoczna z salonu, w którym przebywają goście, dlatego musi dobrze się prezentować. Baterię dopasowuje się do wystroju całej kuchni, a przede wszystkim do zlewozmywaka. Modele różnią się od siebie kolorem i kształtem. Najwięcej jest tych w kolorze stali lub aluminium, lecz dostępne są też białe, czerwone, niebieskie czy w kolorze pasującym do granitowego zlewu. Duży wybór baterii kuchennych można znaleźć tutaj – https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne.