Image

31. finał WOŚP w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tegoroczny finał WOŚP gościł w Muzeum Śremskim. To właśnie tam odbyły się najważniejsze wydarzenia dnia. Był zatem bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym udział wzięło ponad 250 osób. Następnie sceną zawładnęli muzycy. Tego dnia w sali widowiskowej muzeum wystąpili: Czysta Energia, Studio Piosenki Melody, Bartek z Piekła, Hajmat Brand, Dret, Gustave Project. Na deser zaśpiewał Sławomir Olgierd Kramm. Oczywiście nie zabrakło również licytacji. Złote serduszko znalazło nabywcę za 8 tys. zł.Tego dnia przez Śrem przejechała parada quadów, która zaparkowała na parkingu przed Muzeum Śremskim. W tym miejscu także śremskie morsy korzystały z mroźnej kąpieli. Zrobiły to w specjalnie na tę okoliczność przygotowanym zbiorniku. Tu na wysokości zadania stanęli druhowie z OSP Pysząca.

Ponadto w muzealnym akwarium można było obejrzeć wystawę pt. „30 lat WOŚP w Śremie”. Niektórzy z trudem rozpoznawali się na zdjęciach z końca XX wieku. Tym wydarzeniom towarzyszyły stoiska z orkiestrowymi gadżetami. Koszulki i kubeczki schodziły jak świeże bułeczki. Była też orkiestrowa kawiarenka i stoisko DKMS. A wszystko po to, by wspólnie zebrać jak najwięcej funduszy na rzecz 31. finału WOŚP. A w tym roku finał był i dla małych i dla dużych. „Chcemy wygrać z sepsą” – brzmiało hasło przewodnie finału.

Na tę chwilę śremski sztab – Krówka Mała – podsumował kwestę uliczną. Do puszek wolontariuszy trafiła kwota 53 tys. zł. Liczenie jednak nadal trwa…

A my zapraszamy do naszej galerii!