Image
  • Home
  • Sport
  • Wywiad z nowym trenerem Warty Śrem – Michałem Mockiem

Wywiad z nowym trenerem Warty Śrem – Michałem Mockiem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Michał Mocek w zeszłym tygodniu został zaprezentowany jako nowy trener Warty Śrem. Przepytaliśmy go o to, w jakim stylu ma zamiar prowadzić zespół oraz czy możemy spodziewać się transferów przychodzących (lub wychodzących) z klubu.

Michale, na początek gratulacje! Śremianin, kibic Warty, trenerem swojego ukochanego klubu. To musi być dla Ciebie naprawdę świetne uczucie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dziękuję. Faktycznie, to wielka sprawa.

Okres przygotowawczy już za progiem. Czy mimo zawirowań, znamy już sparingpartnerów,  którymi zmierzymy się tej zimy?

Tak sparingpartnerzy są nam znani. Są to zespoły, które zorganizował poprzedni sztab. Kluby mocne i i z renomą w swoich ligach. Większość z nich zagramy na stycznym boisku w Śremie, natomiast zależy mi również aby zagrać również na wyjeździe na naturalnej trawie.

Czego możemy się spodziewać na koniec rundy wiosennej i właściwie na koniec sezonu? Czy zarząd postawił przed zespołem konkretne cele?

Jeśli chodzi o cel sportowy jaki otrzymałem od zarządu to utrzymać się bezpiecznie w V lidze. Poza wynikami założyłem sobie, aby zgromadzić, zachęcić jak największą ilość chłopaków ze Śremu do gry dla Warty.

Przede wszystkim to co już wspomniałem wcześniej – musimy poprawić atmosferę w drużynie, cieszyć się z treningów z gry. Zależy mi bardzo na zgromadzeniu jak największej ilości sympatyków Warty na stadionie. Warta to coś więcej niż klub.

Czy możemy spodziewać się zasilenia zespołu seniorów utalentowaną młodzieżą?

Z tego co rozmawiałem z Tomkiem Genderą – trenerem drużyny juniorskiej, systematycznie w treningach z pierwszą drużyną trenuje kilku juniorów. Czy dostaną szansę gry w lidze, zależy już tylko i wyłącznie o nich.

Czy możemy spodziewać się transferów z innych klubów?

Myślę, że tak. Odświeżyłem kilka kontaktów z zawodnikami, których kojarzę z boisk, czy też z gry w juniorach Warty. Część z nich zdeklarowała się pomóc budować zespół.

A w takim czy ktoś od nas odejdzie?

Jeśli chodzi o odejścia to na pewno w Warcie nie zobaczymy już Bartosza Skrzypczaka, który podczas naszej rozmowy (kiedy próbowałem  ściągnąć go jeszcze do Manieczek) powiedział, że odchodzi do Lubońskiego. Czy jeszcze kogoś zabraknie ciężko mi powiedzieć. Bramkarz Dominik Sobel informował o poważniejszej kontuzji i też czeka go nieco dłuższa przerwa, tak jak Patryka Słomczyński zmaga się dolegliwościami i tutaj jego występy stoją pod dużym znakiem zapytania.

Najbliższe mecze Warty Śrem po wodzą nowego szkoleniowca:

28/29.01 – Promieniem Krzywiń;
04/05.02 – Meblorz Swarzędz;
11/12.02 – Avia Kamionki;
15.02 – najprawdopodobniej LZS Cielcza;
18/19.02 – Polonia II Środa;
25/26.02 – Kłos Zaniemyśl;
04/05.03 – Obra Kościan;
11.03 – Trwają ustalenia.

Zostaw komentarz