Image

Zbyt duże ryzyko dla pacjentów powodem zakazu odwiedzin

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do szpitali w ostatnim czasie trafiają pacjenci z grypą, COVID-19, RSV oraz zapaleniem płuc. W trosce o ich zdrowie, ale również o zdrowie osób odwiedzających, a także medyków pracujących w szpitalach, placówki medyczne decydują się na wprowadzanie częściowych lub całkowitych zakazów odwiedzin pacjentów.

Do grona takich szpitali dołączyła placówka ze Śremu.

Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie zdecydowało się na całkowity zakaz odwiedzin pacjentów znajdujących się na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Z kolei na pozostałych oddziałach wprowadzono ograniczenia – do jednej wyznaczonej osoby.

Jak zaznacza placówka medyczna, zakazy obowiązują do odwołania. Jednocześnie kierownictwo szpitala przypomina, że na terenie całego obiektu obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek zakrywających usta oraz nos.

Przypomnijmy, że tylko w pierwszym tygodniu nowego roku stwierdzono ponad 306 tys. przypadków lub podejrzeń grypy. Do szpitali z taką diagnozą trafiło prawie 3 tys. osób.

“Najnowsze dane epidemiczne potwierdzają hamowanie wzrostów zakażeń grypowych. W minionym tygodniu mieliśmy ponad 306 tys. infekcji i podejrzeń infekcji, co oznacza, że średniodziennie notowaliśmy 43,7 tys. zakażeń, czyli 1 proc. więcej niż tydzień wcześniej” — napisał 9 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski.