Gdzie mój smartfon? Jak znaleźć zgubiony lub skradziny telefon?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jak znaleźć zgubiony lub skradziony telefon? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym poradniku.

Dlaczego warto przygotować się na utratę telefonu?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przygotuj się na wypadek utraty telefonu – to zdanie w pierwszej chwili brzmi dziwnie, ponieważ nikt z nas nie zakłada, że zgubi własny smartfon lub zostanie mu on skradziony. Warto jednak mieć świadomość, że zgodnie z danymi udostępnianymi przez Policję liczba kradzieży telefonów w Polsce z roku na rok maleje, to nad ginie ich kilka tysięcy w skali roku. Nikt nie prowadzi statystyk odnośnie zagubionych smartfonów, jednak w tym przypadku z pewnością również jest ich wiele. Jak zatem przygotować się na wypadek utraty telefonu?Istotne są w tym przypadku dwie czynności, a mianowicie:

  • zsynchronizowanie telefonu z kontem Google, co ułatwi jego zdalne namierzenie;
  • zabezpieczenie dostępu do telefonu poprzez odcisk palca lub PIN, co utrudni korzystanie z niego osobom niepowołanym.

W jaki sposób namierzyć zgubiony telefon?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie zdalne zlokalizowanie zgubionego telefonu będzie znacznie łatwiejsze, jeżeli zostanie on wcześniej zsynchronizowany z kontem Google. Jak namierzyć zgubiony telefon? Otóż, należy w tym celu skorzystać z innego urządzenia i wejść na nim na swoje konto Google. Następnie wystarczy wybrać zagubione urządzenie, które jest podpięte do tego konta i przejść do usługi “Google znajdź moje urządzenie”. Istotne jest to, że sposób ten zadziała wyłącznie wtedy, gdy zgubiony telefon będzie włączony, z włączonym Internetem oraz lokalizacją. Warto zatem pamiętać, by nigdy nie wyłączać tych funkcji.

Zdalne włączenie dźwięków w telefonie

W jaki sposób znaleźć telefon, który został zgubiony w lesie, czy na parkingu? Najprostszym sposobem jest wykonanie połączenia na własny numer, co pozwoli zlokalizować urządzenie po usłyszeniu dźwięku. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ może zdarzyć się tak, że dźwięki w urządzeniu zostaną wcześniej wyłączone. Warto zatem wiedzieć, że istnieje możliwość ich zdalnego włączenia. Poradnik wykorzystujący konto Google pozwala bowiem włączyć dźwięki w telefonie na 5 minut z pełną głośnością, co umożliwia jego namierzenie po emitowanym sygnale. Co więcej, zdalne włączenie dźwięków sprawdza się także w przypadku kradzieży telefonu, ponieważ może skłonić złodzieja do zwrócenia aparatu, ze względu na ryzyko namierzenia jego lokalizacji, a co za tym idzie poniesienie konsekwencji.

Podsumowując należy stwierdzić, że zarówno w przypadku kradzieży, jak i zgubienia telefonu istnieje szansa na zlokalizowanie urządzenia, a co za tym idzie jego odzyskanie. Oczywiście z różnych względów nie zawsze się to udaje, w związku z czym warto odpowiednio zabezpieczyć aparat, a instrukcje w tym zakresie można znaleźć m.in. na stronie nano.komputronik.pl.