||||

Nagrodzeni w konkursie plastycznym o tematyce łączności wojskowej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

O godną oprawę finałowej uroczystości postarali się nauczyciele ze szkoły podstawowej nr 5.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Leszek Wawrzynowicz przygotował ze szkolnym chórem kilka żołnierskich pieśni, które młodzież zaśpiewała, a na widowni zasiedli laureaci z rodzicami lub opiekunami, a także uczniowie i dyrektorzy z przedszkola „Słoneczna Gromada” i szkół podstawowych nr 4 i 5. Na uroczystość wręczenia nagród prezes śremskiego koła ŚZPŻŁ ppłk dypl. w stanie spoczynku Józef Żeleźny zaprosił burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.Prezes Żeleźny w krótkim wystąpieniu przypomniał historię powstania Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności, który skupia byłych wojskowych tej formacji rozsianych po całym świecie. 10 lat temu powstał pierwszy polski oddział tego stowarzyszenia właśnie w Zegrzu. Konkurs plastyczny ogłosiło stowarzyszenie w kwietniu, place można było nadsyłać do października. Ogółem napłynęło ponad 170 prac, głównie z Polski, ale były też prace z Norwegii i Ukrainy. Ciekawostką jest fakt, iż aż 120 prac napłynęło ze Śremu.

Dalsza część materiału pod galerią zdjęć

Po nim głos zabrał burmistrz Śremu, który wspomniał o śremski garnizonie wojskowym skupiającym trzy formacje wojsk wielkości batalionów. Pogratulował organizatorom pomysłu, a uczestnikom i laureatom konkursu ciekawych prac.

Uroczystości towarzyszyła wystawa sprzętu łącznościowego z prywatnego zbioru mjr w stanie spocz. Andrzeja Korneluka.

Dyrektorzy placówek nagrodzeni zostali medalami pamiątkowymi Oddziału Zegrze ŚZPŻŁ i książkami o historii wojskowej łączności z przeznaczeniem dla szkolnych bibliotek.

Laureaci konkursu:


VW_Berdychowski_400_150(1)

  • W kategorii przedszkolaków nagrodę za najciekawszą pracę otrzymała Anna Chudała z przedszkola „Słoneczna Gromada” w Śremie.
  • W kategorii szkół podstawowych klas I – IV drugie miejsce zajęła Zofia Matwińska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie.
  • W kategorii szkół podstawowych klas V – VIII pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Hertel, trzecie miejsce zajęła Antonina Marciniak, również trzecie miejsce zajęła Hanna Janecka, wszystkie nagrodzone osoby ze szkoły podstawowej nr 5 w Śremie.
  • Wyróżniono także pracę Filipa Pokorskiego ze szkoły podstawowej nr 4 klasy V – VIII w Śremie oraz Mariannę Woźniak z Norwegii w kategorii klas I – IV.