||

Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy. Pomóżmy Mai w odbudowie domku

W nocy z 17 na 18 grudnia na ul. Farnej, na miejscowych ogródkach działkowych doszło do pożaru. Spłonął domek działkowy. Jak się okazało, był to domek właśnie Mai i partnera. „W nocy z 17/18 grudnia 2022 spłonął dobytek naszego życia domek rekreacyjny, w którym spędzaliśmy mnóstwo czasu razem z  moim partnerem, z naszym adoptowanym psem, oraz trzema kotami. Spłonęła również ich woliera, którą z troski o nich budowaliśmy. Zresztą wszystko było budowane naszymi rękami…” – przekazuje Maja w zbiórce na odbudowę, jaka została założona.

Pożar wybuchł w nocy. W tym czasie nikogo nie było w domku, ale całe jego wnętrze oraz spora część z zewnątrz została zniszczona w wyniku pożaru. „Nie ma niczego, a co nie spłonęło  zostało albo zalane przy gaszeniu pożaru, albo zdeptane przez strażaków” – dopowiada kobieta.Dalsza część materiału pod galerią zdjęć

Oficjalna przyczyna podawana przez służby PSP w Śremie nie została ustalona. Również Maja nie wie, co mogło spowodować pożar. „Przyczyna pożaru jest nieznana, komuś chyba przeszkadzało nasze szczęście, a  my nie mieliśmy ubezpieczenia. W pożarze spłonęło wszystko co nam służyło do pracy, oraz odpoczynku. Mieszkaliśmy tam całe lato, a obecnie nie mamy nawet gdzie usiąść. Nie mamy prądu, ani wody. Jest to dla nas ogromna tragedia tym bardziej, że włożyliśmy w działkę oszczędności życia” – przekazuje.

Dobro jednak wraca. Maja założyła zbiórkę w serwisie Pomagam.pl i już widać pierwsze jej efekty. Na koncie zbiórki środków finansowych potrzebnych do odbudowy domku na działce rekreacyjnej jest już niemal ¼ potrzebnej kwoty. Środki o jakie pogorzelcy się ubiegają nie są wygórowane – to jedynie 20 tysięcy złotych. To niewiele, patrząc na pryzmat bezinteresownej pomocy, jaką od lat Maja świadczy dla schroniska.

Warto pomagać, bo dobro wraca.