|

Wigilia z kolędami z CK Książ

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Magia świąt w ksiąskiej gminie zagościła już na dobre. W piątek, 9 grudnia odbyło się niezwykle nastrojowe spotkanie w Ceglarni w Jarosławkach. Bożonarodzeniowe pieśni, świąteczne potrawy i prezenty – tego uraczyli wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział w „Wigilii z kolędami” zorganizowanej przez Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz Uniwersytet Entuzjastów Świata. Przy wspólnym stole zasiadło ponad 100 osób.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się od powitania wszystkich przez Mariolę Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury, a następnie wystąpił muzyczny duet: Anita Szymanowska i Mariusz Śląski. Do wspólnego śpiewania chętnie dołączyli wszyscy uczestnicy spotkania.

Później przyszedł czas na skosztowanie bożonarodzeniowych przysmaków i zaczęła się najprzyjemniejsza część, czyli rozdanie prezentów. Zanim jednak każdy otrzymał podarunek od Mikołaja, a w tę rolę wcielił się burmistrz Teofil Marciniak, przedstawiono garść statystyk. I tak okazuje się, że Uniwersytet Entuzjastów Świata liczy łącznie już 111 członków, którzy w 2022 r. wzięli udział w ponad 25 różnych spotkaniach, w tym okolicznościowych oraz z ciekawymi ludźmi, a także w wyjazdach do kina, teatru czy na jarmark świąteczny.

  Pożar w Pełczynie. Trwa walka strażaków z żywiołem [FILM]

W wigilii udział wzięli również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. oraz członkowie Ksiąskiego Klubu Seniora. Ci ostatni zostali obdarowani przez kierowniczkę OPS-u Paulę Ortmann.

fot. CK Książ Wlkp.