||

W Jaszkowie ktoś celowo truje psy?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pies dla wielu to nie tylko zwierzę, to także członek rodziny. Przyjaciel jeden z najwierniejszych, jakiego w życiu można mieć. Dla innych natomiast to tylko zwierzę, zwierzę, które przecież można otruć.

Właśnie przed trucicielem ostrzegają się mieszkańcy Jaszkowa oraz Ludwikowa.Przestrzegają oni, by nie puszczać psów luzem oraz nie pozwalać im zjadać pokarm, jaki znajdują w trawie. Tylko w ten sposób można uniknąć sytuacji, w której pies zostanie otruty, a w najgorszym przypadku zdechnie na skutek zatrucia organizmu.

Jak informuje lokalna społeczność, tylko w ostatnim tygodniu w Ludwikowie na osiedlu Ostoja otrute zostały trzy psy. Jednego nie udało się uratować.

Otrucie psa jest przestępstwem opisanym w przepisach karnych ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Jej 35 artykuł stanowi: „Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem. podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Otrucie psa może przez wymiar sprawiedliwości być również traktowane jako zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem – wówczas kara dla sprawcy jest również wyższa i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto więc, w przypadku podejrzenia otrucia psa, wszelkie takie przypadki zgłaszać na policję.