+1
0
+1
0

Turniej z okazji Mikołajek to już wieloletnia tradycja Sokoła. Nie inaczej było w minioną sobotę. Chętnych jak zwykle sporo, bo wśród mężczyzn o podium walczyło 22 kręglarzy, a w kategorii kobiet 10 zawodniczek. Sporą grupę stanowili goście z Kościana i Poznania, a pojedynczo reprezentanci z Obornik Wlkp. i Książa Wlkp.

Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Kręglarze ze Śremu okazali się jednak mało gościnni i obsadzili pięć z sześciu miejsc na podium. Wśród pań najlepszy wynik w 60 rzutach osiągnęła Jolanta Janowicz, która triumfowała z dorobkiem 429 punktów. Druga była Krystyna Kocemna (425), a trzecia Dorota Borowiak z Kościana (424). Tuż za podium uplasowała się Agnieszka Gurdek (418).

Czołową trójkę, a nawet piątkę wśród mężczyzn stanowili z kolei reprezentanci Sokoła. Tym razem zwycięzcą został Roman Robaszyński (444), który wraca do wysokiej formy. Sześć kręgli mniej strącił Wiesław Hantkiewicz, a brąz wywalczył Lechosław Dójs (433). O podium walczyli jeszcze Tomasz Wojciechowski i Maciej Krystkowiak.