||

Spotkanie dzieci z Ukrainy ze Św. Mikołajem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środę, 7 grudnia dzieci z Ukrainy odwiedził Święty Mikołaj. Przywiózł im drobne upominki oraz zaprosił do wspólnej zabawy. Gość wzbudził wśród najmłodszych spore zaciekawienie, bowiem miał na sobie czerwony strój. Okazuje się, że do dzieci w Ukrainie przychodzi Święty Mikołaj ubrany w niebieskie barwy. Tego dnia nie miało to jednak większego znaczenia. Dzieci chętnie robiły sobie z nim zdjęcia.

Od dłuższego czasu działa Biuro Pomocy Ukrainie przy Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”. Z obywatelami Ukrainy spotykamy się cyklicznie podczas comiesięcznych spotkań integracyjnych. Czasem zaglądają do nas częściej, gdy potrzebują wsparcia. Dlatego pomyśleliśmy sobie, że przed świętami zorganizujemy dla tych rodzin spotkanie mikołajkowe. Chcieliśmy pokazać jak wyglądają u nas święta, jakie są tradycje oraz jakie śpiewamy kolędy. Chcieliśmy, by dzieci choć na chwilę zapomniały o wojnie – wyjaśnia Wojciech Majchrzak


VW_Berdychowski_400_150(1)

Spotkanie odbyło się w klubie SM przy ul. Poznańskiej 32 w Śremie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez towarzystwo. Były to bidony i lizaki. Natomiast dzieci, które z różnych przyczyn nie dotarły na spotkanie, również otrzymają paczki. Kilka dni wcześniej, również w Klubie Poznańska 32, panie z Ukrainy lepiły przepyszne pierogi. Wkrótce trafią one na świąteczne stoły gości z Ukrainy.