Frekwencja dopisała

W pierwszej kolejności rozegrano VI Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych pod patronatem burmistrza Śremu. Po raz kolejny zawody cieszyły się niemałym zainteresowaniem, bo do rywalizacji przystąpiło 74 uczniów i uczennic z kilku szkół całego powiatu. Grano z podziałem na cztery kategorie wiekowe, a nad przebiegiem zmagań czuwał Paweł Pietrzak – nauczyciel wychowanie fizycznego w Szkole Podstawowej im. Wł. Reymonta w Krzyżanowie przy pomocy kolegów i koleżanek z innych placówek. Emocji było sporo, a na podium stawali przedstawiciele takich szkół jak: ZSP Masłowo, SP Krzyżanowo, SP Dolsk, SP2 Śrem i SP1 Śrem.  Na zakończenie nagrodzono najlepszych. Puchary, medale i nagrody rzeczowe od sponsorów wręczyli dyrektor szkoły Agnieszka Kwiręg, sołtys Jacek Michalski i Paweł Pietrzak.

Cieszy nas, że co roku frekwencja dopisuje mimo, że uczniowie musieli dojechać na turniej we własnym zakresie – powiedział Paweł Pietrzak. – Poziom także był niezły, co razem wzięte jest dowodem na to, że warto cyklicznie organizować ten turniej dla dzieci – dodał.

Późnym popołudniem przyszedł czas na zmagania dorosłych. W Turnieju o Puchar Sołtysów Województwa Wielkopolskiego koło Gminy Śrem rywalizowali mężczyźni i kobiety. Najlepsi okazali się Marta Dworczyk i Bolesław Piechocki. Drugie miejsca zajmowali Dominika Gronek i Wiesław Madaliński, a na najniższym stopniu podium stanęli Halina Mnichowska i Patryk Lekki. Najlepszych nagrodził sołtys Krzyżanowa – Jacek Michalski.