+1
0
+1
0

W minioną sobotę w hali Śremskiego Sportu rozegrano ćwierćfinały. Po raz pierwszy grano 2×15 minut, a tradycją pucharowych zmagań halowych stało się, że w polu gra trzech, a nie czterech zawodników.

Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Goli padło sporo, ale obyło się bez większych niespodzianek, co nie znaczy, że nie zabrakło emocji. W pierwszym meczu Znak Big Futsal łatwo rozprawił się z Ucho Prezesa wygrywając pewnie i wysoko 7:1. Aż 13 goli padło w starciu Proxicomu z Raitechem. Przez większą część meczu obie drużyny dzieliło jedno trafienie. Ekipa ze Zbrudzewa „goniła”, ale w końcówce rywale odskoczyli i wygrali 8:5.

Najciekawsze było starcie Grzybek&Lipski Group z Breeding Center. Dla mistrzów poprzedniego sezonu był to rewanż za porażkę w lidze 2:3. Obrońcy tytułu tym razem wyszli z tego pojedynku zwycięsko, ale rywale ponownie wysoko postawili poprzeczkę. Breeding Center objął prowadzenie, ale piłkarze Grzybek&Lipski Group odpowiedzieli przed przerwą dwoma trafieniami i prowadzili 2:1. W drugiej połowie faworyci do zdobycia pucharu zdołali jednak odrobić straty i po ciekawej końcówce wygrali 4:3. W półfinale czeka na nich Instal Partner, który zgodnie z przewidywaniami uporał się z Ostrowem wygrywając 5:2. Śmiało można powiedzieć, że będzie to taki przedwczesny finał.

Bolesna „domowa” porażka Pogoni Książ Wlkp.

Mecze półfinałowe zaplanowano na 28 stycznia.