|

Wystawa na 110-lecie harcerstwa w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wystawę udało się stworzyć przy wsparciu gminy Śrem oraz pomocy Adriana Warteckiego z UM. Prezentuje ona w pigułce to, co działo się w naszym Hufcu przez ostatnie 110 lat  – informują członkowie Hufca ZHP Śrem.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Aby zaprezentować wszystko to, co działo się w Hufcu przez minione 110 lat, a były to dziesiątki drużyn, obozów, rajdów, zlotów, biwaków, zbiórek, setki zuchów i harcerzy oraz instruktorów – musiałaby powstać ogromna księga. Prezentowane fotografie są zatem drobnym wycinkiem z harcerskiej historii Hufca.

Wystawę historyczną przygotowała Komenda Hufca Śrem Związku Harcerstwa Polskiego im. Mazurka Dąbrowskiego. Na wystawie zostały zaprezentowane historyczne fotografie ukazujące działania śremskich harcerzy od czasów skautingu do czasów współczesnych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że harcerze od lat aktywnie włączają się w lokalne wydarzenia patriotyczne.

Fot. D. Górna

Związek Harcerstwa Polskiego to jedna z najstarszych organizacji młodzieżowych w Polsce. ZHP jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem należącym do światowego ruchu skautowego. Harcerstwo jako ruch społeczny kształtuje proaktywną postawę wśród młodzieży i dzieci. ZHP tworzy ponad 100 tysięcy harcerek i harcerzy. Najwięcej harcerzy działa na terenie Wielkopolski.