|||

Nauczyciel uporczywie nękał 13-letną uczennicę?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

O sprawie naszą redakcję poinformował zatroskany rodzic, który obawia się, że temat nauczyciela może zostać zamieciony pod dywan. „Tak być nie powinno” napisał w wiadomości mailowej i poprosił nas o zainteresowanie się tematem.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zarzuty, jakie autor wiadomości opisuje w sprawie nauczyciela zasługują na najsurowsze potępienie. Wszak osoba nauczyciela to autorytet, który powinien świecić dobrym przykładem dla młodzieży, a nie wykorzystywać swoją pozycję i krzywdzić dzieci, które ma kształtować i w pewien sposób wychowywać.

Dyrekcja zgłoszenie potraktowała bardzo poważnie i zdecydowała się na uruchomienie art. 85t. Karty Nauczyciela. Artykuł ten mówi: „Dyrektor szkoły może zawiesić w pełnieniu obowiązków nauczyciela, a organ prowadzący szkołę – nauczyciela pełniącego funkcję dyrektora szkoły, przeciwko któremu wszczęto postępowanie karne lub złożono wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, jeżeli ze względu na powagę i wiarygodność wysuniętych zarzutów celowe jest odsunięcie nauczyciela od wykonywania obowiązków w szkole. W sprawach niecierpiących zwłoki nauczyciel i nauczyciel pełniący funkcję dyrektora szkoły mogą być zawieszeni przed złożeniem wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego”. O sprawie dyrekcja poinformowała również kuratorium oświaty oraz organ prowadzący, czyli gminę Śrem.

Urząd został o tym poinformowany w czwartek 24 listopada – powiedziała nam w środowy poranek Barbara Jabłońska, naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego w Śremie.

  Repertuar Kinoteatru Słonko (18.04. - 24. 04.). Na co warto pójść do kina?

Naczelnik Jabłońska nie chciała wdawać się w szczegóły powodów zawieszenia nauczyciela w obowiązkach służbowych. – O szczegółach sprawy nie możemy mówić – doprecyzowała zapytana o konkrety w tej sprawie.

Sprawą bowiem interesuje się Prokuratura Rejonowa w Śremie. Śledczy potwierdzają, że na wskazaną osobę wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przez nią przestępstwa. Nie ma jednak w nim mowy o zachowaniach pedagoga mogących wskazywać na „inne czynności seksualne”.

Osoba wskazana w zawiadomieniu na obecną chwilę ma status osoby podejrzewanej i nie były z nią przeprowadzane jeszcze czynności – dodaje.

Jak przekazała nam prokurator z zawiadomienia wynika miało dojść do nękania uczennicy przez nauczyciela. – Wstępna kwalifikacja czynu zawarta jest w art. 190a §1 kodeksu karnego – wyjaśnia.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


Berdychowski Wv

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!