Image

Otwarcie REHAU Football Park

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

25 listopada przejdzie do historii Śremskiego Klubu Sportowego Warta. Ten dzień na długo zapamiętają nie tylko włodarze klubu, ale i jego młodzi adepci, którzy wzięli udział w uroczystości oficjalnego otwarcia REHAU Football Park.

Z tej okazji zaproszono wielu gości, a przede wszystkim osoby i przedstawicieli firmy oraz władz samorządowych, którzy mieli w tym przedsięwzięciu duży udział. Mowa o burmistrzu Adamie Lewandowskim, prezesach firmy REHAU – Krzysztofie Okoniu, Tadeuszu Grubba i Jerzym Kruszelnickim oraz Danielu Cicharskim – prezesie Śremskiego Sportu, od którego Warta wydzierżawiła obiekt.„Dziecko” prezesa Sworowskiego
Pomysł zadaszenia boiska zrodził się w głowie prezesa Dominika Sworowskiego w 2017 roku. Główną ideą była możliwość trenowania i grania na nim przez cały rok. Udało się to dzięki pozyskaniu sponsora w postaci firmy REHAU. We wrześniu rozpoczęły się prace nad zadaszeniem, a z początkiem listopada obiekt był już oddany do użytku. Pozostało go tylko oficjalnie otworzyć, co nastąpiło w miniony piątek. Zaproszono sporo gości. Punktem kulminacyjnym było uroczyste przecięcie wstęgi przez młodych adeptów Warty w asyście oficjeli, a także poświęcenie obiektu przez ks. Prałata Mariana Bruckiego.
Znaleźliśmy swoje miejsce na ziemi – powiedział Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem. – To taki kamień milowy w rozwoju klubu – dodał.

Gratulacje od gości
Gratulacjom nie było końca. – Myślę, że kilka lat temu nikt by nie uwierzył, że taką dużą inwestycję będzie można zrealizować. Warta postawiła na swoim i dopięła swego, czego gratuluję – powiedział burmistrz Adam Lewandowski.
Podczas oficjalnego otwarcia zabrakło zaproszonego Pawła Wojtali – prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ale oddelegował on swojego pracownika.
„Jedź Maciej i zobacz to piękne dziecko” prosił prezes, który przebywa w Katarze i nie mógł osobiście się dziś tutaj stawić – powiedział Maciej Chojnicki z WZPN. – Gratuluję. To świetne miejsce, które będzie służyć młodym adeptom, a kto wie, może jest wśród nich następca Lewandowskiego – dodał.

W imieniu starosty sukcesu gratulował Marcin Szydłowski – przewodniczący Rady Powiatu. – Dominik przeszedł samego siebie. Ja będąc prezesem Warty tyle nie osiągnąłem – powiedział. – Gratuluję, bo to z pewnością nie było łatwe zadanie. 32 lata temu mieszkaniec Śremu sięgnął bo mistrzostwo Polski w barwach Zagłębia Lubin (mowa o Jarosławie Chwaliszewskim – przyp. red.). Życzę Wam, żebyście także kiedyś osiągnęli taki sukces – dodał zwracając się do młodych piłkarzy Warty.

Podsumowanie i podziękowania
Oficjalne otwarcie REHAU Football Park wykorzystano także do podsumowania minionego roku działalności klubu. Przedstawione podczas prezentacji liczby robiły duże wrażenie, bo rozegranych spotkań, turniejów, czy przejechanych kilometrów było sporo.
Nie zapomniano podziękować tym, którzy mieli wkład zarówno w działalności klubu, jak i powstaniu REHAU Football Park. Zasłużonym wręczono okolicznościowe statuetki. Delegacja młodych piłkarzy podziękowała także prezesowi Dominikowi Sworowskiemu.
Prowadzący ceremonię wiceprezes Marcin Kowalczyk poinformował także zebranych, że z dniem dzisiejszym Akademia Młoda Warta zyskała sponsora tytularnego w postaci firmy REHAU, co było jednym z punktów podpisania umowy sponsorskiej, a następnie zaprosił wszystkich na kawę i słodki poczęstunek.

Wieczorem na boisku odbył się z kolei pojedynek towarzyski pomiędzy trenerami Warty, a pracownikami REHAU.