Image

Oto perełki wśród uczniów z gminy Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po raz ostatni tak uroczyste wręczenie stypendiów najzdolniejszym uczniom odbyło się w 2019 roku. W następnych dwóch latach spotkanie w tak licznym gronie było niemożliwe z uwagi na pandemię. Nie da się jednak ukryć, że jest to bardzo ważny moment dla uczniów. To chwila, gdy ich ciężka praca jest zauważona i doceniona. Nie tylko przez najbliższych.

W środę, 30 listopada stypendia burmistrza za 2021/2022 rok odebrały aż 92 niezwykle uzdolnione osoby, które mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami nie tylko w nauce, ale też i sporcie. Uroczystą galę poprowadziła Barbara Jabłońska, naczelnik pionu edukacji i usług społecznych śremskiego ratusza.– Cieszę się, że wróciliśmy do organizowania tej uroczystości i jestem szczęśliwa, że znów możemy się tu razem spotkać. Witam mistrzów rozwoju własnego umysłu – mówiła zwracając się do uczniów, którzy byli najważniejszymi uczestnikami gali. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego.

Szansę, by otrzymać stypendium burmistrza Śremu mieli uzdolnieni młodzi mieszkańcy gminy Śrem, uczęszczający do szkoły podstawowej – klasy 4-8. To dyrektorzy poszczególnych placówek składali wnioski o stypendium, które może być przyznane za indywidualne lub drużynowe osiągnięcia w nauce, sporcie oraz sztuce. W tym roku została wyróżniona grupa 92 uczniów:

  • 5 osób za szczególne osiągnięcia w nauce,
  • 31 osób za najwyższe wyniki egzaminu ósmoklasisty,
  • 56 osób za osiągnięcia sportowe.

– Są to wybitne osoby wyłonione z grupy 3 975 uczniów z gminy Śrem. Dlatego uważam, że należą im się ogromne gratulacje – podkreślała B. Jabłońska.

Odnaleźć się w tym świecie…


Berdychowski Kwiecien2 2024

– Świat pędzi! Niestety nie zawsze w dobrym kierunku, ale pędzi. I naszą rolą jest przygotować się do tego, by ten świat kształtować. Ja wiem, że to nie jest łatwe. Osiągniecie sukcesu to nie jest droga usłana różami. Jednak musicie wiedzieć do jakiego celu dążycie. Co chcecie w życiu osiągnąć. I cieszę się, że jako samorząd możemy was w tym wspierać. Życzę wam byście zawsze przez życie szli z podniesioną głową. Życzę wam odwagi! – zaznaczył podczas uroczystości burmistrz Adam Lewandowski. Ciepłe słowa podziękowania skierował także w stronę rodziców, którzy w dużej mierze stoją za sukcesem swoich dzieci.

Podczas gali, jako pierwsi stypendia burmistrza odebrali uczniowie za wybitne osiągnięcia w nauce. W tej grupie znalazło się pięć osób:

  • Stanisław Maciejewski (kl. 8) – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie – średnia 5,33 – finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego,
  • Jakub Skorczyk (kl. 8) – Zespół Szkół Katolickich – średnia 5,7 – finalista wojewódzkiego konkursy fizycznego,
  • Agata Adamska (kl. 7) – Szkoła Podstawowa nr 2 – średnia 5,9 – zajęła drugie miejsce w finale wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Wybickim i polskich symbolach narodowych,
  • Filip Malinowski (kl. 5) – Szkoła Podstawowa nr 5 – średnia 6,0 – zajął drugie miejsce w konkursie wiedzy o Wielkopolsce,
  • Dawid Sękowski (kl. 8) – Szkoła Podstawowa nr 4 – średnia 5,25 – zajął trzecie miejsce w konkursie wiedzy o Wielkopolsce.

W tym roku skład komisji stypendialnej tworzyli: Barbara Jabłońska (przewodnicząca), Ewelina Springer-Kobus, zastępca naczelnika pionu edukacji i usług społecznych UM w Śremie, Martyna Frąckowiak ze Śremskiego Ośrodka Kultury, Hanna Matyjewicz – dyrektor SP w Zbrudzewie oraz Krzysztof Lewandowski ze Śremskiego Sportu.

Na koniec musimy wspomnieć o wyjątkowej oprawie muzycznej gali, którą stworzył zespół wokalny ze szkoły podstawowej nr 1.  Uczennice przygotowały występ pod opieką Ilony Zachariasz.

fot. D. Górna