|

Grupa MoCarta koncertowała w KCEK

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy z zacięciem kabaretowym, który powstał w 1995 roku. Dziś grupę tworzą: skrzypkowie Filip Jaślar i Michał Sikorski, altowiolista Paweł Kowaluk oraz wiolonczelista Bolesław Błaszczyk, który zastąpił zmarłego tragicznie 14 października 2000, Artura Reniona.

fot. D. Górna

Ich repertuar tworzą dowcipy muzyczne oraz sytuacyjne, zazwyczaj oparte na skojarzeniach muzycznych. I taki właśnie był występ, który wzbudził spore zainteresowanie śremskiej publiczności. W środowy wieczór, odnowiona sala widowiskowa Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury była wypełniona po brzegi.fot. D. Górna

W programie „Wśród Gwiazd” muzyczny przedstawili własną interpretacją historii muzyki. Przebyliśmy zatem podróż przez barok, romantyzm, XX i XXI wiek. Okazało się także, że muzykę smyczkową można sprawnie połączyć z… Gwiezdnymi Wojnami i Zenkiem Martyniukiem. Podczas ponad godzinnego koncertu muzycy oddali hołd Zbigniewowi Wodeckiemu. Zagrali niezapomniane „Chałupy Welcome to” oraz „Pszczółkę Maję”, a także jeden z najbardziej wzruszających utworów mistrza – „Tylko ty, tylko ty”.