| |

Pasowanie na przedszkolaka

Listopad uważany jest za najbardziej ponury i smutny miesiąc w ciągu całego roku. Tezę tę zdementowały jednak przedszkolaki z Dolska, które właśnie w listopadzie uczestniczyły w uroczystym pasowaniu na przedszkolaka. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.

16 listopada w pasowaniu na przedszkolaka uczestniczyły Smerfy i Krasnale. Kilka dni wcześniej, 8 listopada świętowały Tygryski.

Tego dnia dzieci pojawiły się w przedszkolu w barwach swoich grup. Dodatkowym gadżetem były opaski z emblematami grupowych bohaterów. Przedszkolaki zaprezentowały także własne umiejętności taneczno-wokalne.

Smerfy zatańczyły w rytm piosenki „Daj mi rączkę” i zaśpiewały piosenkę „Tu paluszek”. Krasnale przygotowały piosenkę „Nasze przedszkole” oraz układ taneczny do utworu „Foch, foszek”, natomiast Tygryski zatańczyły w rytmie piosenek „Tygryski są ok” oraz Nogi stonogi”. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy publiczny występ, wszyscy wykazali się jednak odwagą, prezentując własne umiejętności i talenty.

Najważniejszym punktem programu było pasowanie na przedszkolaka. Dokonał tego uczestniczący w uroczystości dyrektor Zespołu Przedszkoli w Dolsku – Tomasz Gmerek, wykorzystując w tym celu symboliczną stokrotkę. Obecna była również wicedyrektor – Ewa Stężycka.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały rożki obfitości, a dzieci pasowane także pamiątkowe dyplomy.

Misie, czyli dzieci z najstarszej grupy, musiały wykazać się sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód. Najwięcej śmiechu było podczas pokonywania tunelu, za który służyło krzesło z siedząca na nim nauczycielką.

Dzieci wykonały także efektowne prace plastyczne – „Białe Misie”, wykorzystując plastikowe widelce zamiast tradycyjnych pędzelków.

2 listopada uroczystość pasowania na przedszkolaka odbyła się w przedszkolu w Ostrowiecznie. Dzień później, 4 listopada, świętowały dzieci uczęszczające do przedszkola w Małachowie, natomiast w placówkach przedszkolnych w Międzychodzie i Mszczyczynie pasowanie odbyło się 27 października.