Image

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego przyznana

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kapituła Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego ogłosiła tegoroczne najpiękniejsze budynki w ramach III edycji NAWW.

Celem konkursu jest wybranie wyróżniających się dzieł architektonicznych zrealizowanych na terenie województwa wielkopolskiego w roku poprzedzającym daną edycję konkursu, a następnie przyznanie nagród.W tegorocznej edycji w kategorii budynek użyteczności publicznej znalazł się budynek autorstwa P3 Pracownia Architektury, który mieści się na terenie powiatu śremskiego, a konkretnie w gminie Książ Wielkopolski. Ten obiekt to shoot house należący do European Security Academy. Drugim nominowanym w tej kategorii jest budynek, który jest szerzej znany mieszkańcom powiatu śremskiego, ale jeszcze lepiej znają go czempinianie. To obiekt zaprojektowany przez Pracownię Projektową J.P. Woźny, czyli CAS Tlenownia w Czempiniu.

To właśnie Tlenownia, którą oficjalnie otwarto w sierpniu minionego roku, zdeklasowała konkurencję, w tym Shoot house we Włościejewkach i zgarnęła statuetkę w swojej kategorii za najpiękniejszy budynek architektoniczny w województwie.

To już kolejna nagroda dla tego obiektu w tym roku. Wcześniej Tlenownia doceniona została w konkursie “Łączy na WIELkopolskiE”.

„Nagroda przyznana za wrażliwe i twórcze przekształcenie silnie zdekapitalizowanego pofabrycznego obiektu w funkcjonalny i estetyczny ośrodek o wysokiej jakości służący wszystkim mieszkańcom. Na uznanie zasługuje zachowanie historycznej bryły i takie wzbogacenie jej o nowe elementy, które wzmacnia walory kompozycyjne i użytkowe obiektu. Starannie skomponowany plac przed wejściem z nowo posadzonymi drzewami jest bardzo dobrym dopełnieniem przestrzeni wewnątrz budynku. Stanowi też zachętę, by podobnym przekształceniom poddać przedpole urzędu po przeciwnej stronie ulicy. Różnorodność funkcji i licznych aktywności odnotowanych w Tlenowni po roku od otwarcia wskazuje, że budynek we właściwy sposób pozwala działać znajdującym się w nim instytucjom – tymi słowami kapituła argumentuje wybór Tlenowni.

Tlenownia zgarnęła także bardziej prestiżową nagrodę – nagrodę Grand Prix, czyli główną nagrodę w plebiscycie.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]