|

Strzelali o Puchar Burmistrza

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali członkowie dolskiego Bractwa Kurkowego, służąc także radą i udzielając cennych wskazówek amatorom strzelania z kbks.

W kategorii mężczyzn najlepszy wynik i miejsce pierwsze zajął Jan Ciszewicz. Drugi był Józef Stryczyński, a trzeci Stefan Szymczak. W kategorii kobiet miejsce pierwsze zajęła Magdalena Przybyła, na drugim uplasowała się Ewa Drożdzińska, a na trzecim Małgorzata Tomczak.Dla członków Bractwa Kurkowego ważnym wydarzeniem było strzelanie o Szablę Niepodległościową Starosty Śremskiego. Jest to trofeum przechodnie. W tym roku szczęście uśmiechnęło się do Jana Ciszewicza, który zwyciężył w tej konkurencji.

W strzelaniu o Tarczę Niepodległościową miejsce pierwsze również zajął Jan Ciszewicz. Drugi był Radosław Tomczak, a trzeci Lech Hercog.

Ostatnią rywalizacją było strzelanie o tytuł Mistrza Bractwa Kurkowego A.D. 2022. W zmaganiach brali udział członkowie dolskiego Bractwa Kurkowego. O zwycięstwie decydowała łączna liczba punktów uzyskanych podczas strzelania z broni długiej, czyli karabinu kbks oraz z broni krótkiej, czyli pistoletu. Rywalizacja była zacięta, a walka wyrównana, zmagania przebiegały jednak w zdrowej, sportowej i przyjaznej atmosferze.

Mistrzem Bractwa Kurkowego A.D. 2022 został Roman Olejniczak. Miejsce drugie zajął Jan Ciszewicz, a trzecie Radosław Tomczak.