Image

Ksiąski magistrat ostrzega przed oszustami

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– W ostatnim czasie docierają do urzędu informacje, że na terenie Gminy Książ Wlkp. pojawiają się firmy, które oferują odpłatne usługi w zakresie dofinansowań do wymiany kotłów oraz sporządzenia wniosków w ramach Programu „Czyste Powietrze” – informują ksiąscy urzędnicy.

Okazuje się, że oszuści powołują się na współpracę z ksiąskim magistratem. Taka forma doradztwa jednak nie istnieje! – Informujemy, że nie współpracujemy z żadną firmą doradczą w zakresie realizacji programu pod nazwą „Czyste Powietrze” i ostrzegamy przed osobami, które mając złe zamiary, mogą wyłudzić pieniądze – podkreślają.Gmina Książ Wlkp. – na podstawie porozumienia z WFOŚiGW w Poznaniu – prowadzi nieodpłatny punkt „Czystego powietrza”, który mieści się w pokoju numer 12 urzędu miejskiego. Za jego pośrednictwem można złożyć wniosek o dotację oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu. Więcej szczegółów można uzyskać u gminnego koordynatora, Natalii Praczyk pod numerem telefonu 61 28 22 001 wewnętrzny 33.

Czym jest program „Czyste powietrze”?


Berdychowski Wv

To program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Polega on na dofinansowaniu wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i do 37 000 zł lub do 47 000 zł (dotacja z prefinansowaniem) dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz 69 000 zł i 79 000 zł (dotacja z prefinansowaniem) dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Więcej szczegółów na stronie www.czystepowietrze.gov.pl