|

LUXTORPEDA zagra w Śremie – są jeszcze bilety!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zespół Luxtorpeda powstał z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta „Litzy” Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Debiutancki album „Luxtorpeda” z 2011 roku jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Teksty piosenek odwołują się do życia każdego człowieka – mówią o walkach, wzlotach i upadkach oraz ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”. Utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu.

W maju 2022 roku światło dzienne ujrzał album „Omega”. Na najnowszej płycie Luxtorpedy znalazło się 11 premierowych utworów ostro komentujących rzeczywistość. Do takich liryków musiała powstać mocna i surowa muzyka, brzmieniem nawiązująca do lat 90. To analogowe i bezkompromisowe oblicze Luxtorpedy, jest najmocniejszym albumem w historii tego zespołu.

Bilety w cenie 100 zł do nabycia:

– w Biurze Obsługi Klienta Śremskiego Ośrodka Kultury,

– w kasie Kinoteatru Słonko,

– poprzez bilety24.pl.