||

Klub Morsów K.R.A Dolsk zaprasza na akcję charytatywną

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bohaterką wydarzenia jest Maja Staszak. – Dzieciństwo dziewczynki różni się od beztroskiego życia, jakie prowadzą jej rówieśnicy. Maja nie chodzi do przedszkola – ma nauczanie indywidualne. Jest dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Choruje na MPD, padaczkę oraz chorobę Hirschsprunga, czyli wadę wrodzoną polegającą na braku zwojów nerwowych śródściennych w końcowym odcinku jelita grubego, w wyniku czego odcinek ten jest zwężony – wyjaśniają organizatorzy akcji charytatywnej.

W marcu przyszłego roku, dziewczynkę czeka operacja bioder. Zebrane podczas imprezy środki przeznaczone zostaną na rehabilitację małej dolszczanki, opłacenie turnusów rehabilitacyjnych oraz zakup specjalistycznego wózka.„Pomaganie przez morsowanie” zaplanowano na niedzielę, 20 listopada na plaży miejskiej w Dolsku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Będą zatem sauna, fotobudka, ognisko i smaczne kiełbaski. – I fantastyczne towarzystwo – zapewniają morsy z Klubu K.R.A Dolsk.

Nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwać niezawodne OSP Dolsk. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie (nie tylko zwolenników zimnych kąpieli). Można nam pokibicować, zjeść pyszną kiełbaskę, porozmawiać i przede wszystkim pomóc. Na plaży będą rozstawione puszki, bardzo prosimy o liczne wsparcie. Otwórzmy swoje serduszka i portfele. Dobro powraca. Razem możemy więcej! – zachęcają organizatorzy


VW_Berdychowski_400_150(1)

Klub Morsów K.R.A Dolsk zaprasza na akcję charytatywną
fot. materiał organizatora