Image
  • Home
  • Aktualności
  • Przedstawiciele śremskich służb także na proteście przed Kancelarią Premiera

Przedstawiciele śremskich służb także na proteście przed Kancelarią Premiera

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Postulaty demonstrujących dotyczą waloryzacji pensji. Nie chcą się zgodzić na podwyżki wynagrodzenie, które są poniżej poziomu inflacji. Proponowane przez stronę rządową podwyżki miałyby wejść w życie od marca 2023.

Związkowcy domagają się waloryzacji minimum na poziomie inflacji, która w październiku wyniosła 17,9 proc. według wstępnego szacunku GUS-u. Pikietujący pod kancelarią nie godzą się również na przesunięcie waloryzacji ze stycznia na marzec przyszłego roku.Demonstrujący domagają się 20-procentowych podwyżek wynagrodzenia nie tylko dla siebie, tj. przedstawicieli służb mundurowych, ale również dla pracowników cywilnych tych służb. Przed KPRM używają trąbek, syren, a także biją w bębny. Mają również z sobą transparenty.

W demonstracji biorą udział przedstawiciele związków, które należą do Rady Federacji, czyli NSZZ Policjantów, NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, ZZS Florian, NSZZ Pracowników Pożarnictwa, ZZZ Służby Celnej, a także ZZ Celnicy PL.